Reklama

Jak usunąć konto na Spotify? Rezygnacja krok po kroku

Spotify uważany jest za największy serwis streamingowy na świecie. Pomimo ogromnej bazy muzyki oraz podcastów, aplikacja wciąż posiada pewne braki. Można więc spróbować usług konkurencji, takiej jak Tidal czy Apple Music. Jeśli oferty innych firm będą korzystniejsze, możemy odciąć się od szwedzkiego giganta. Jak usunąć konto Spotify?

Usunięcie konta Spotify nie jest jedynym rozwiązaniem, które możemy wykorzystać. Z początku warto zrezygnować wyłącznie z usługi Premium. Wciąż natomiast jest grono użytkowników, którzy chcą całkowicie zakończyć współpracę z platformą. Przedstawiamy poradnik, jak usunąć konto na Spotify.

Spotify za darmo. Co oferuje usługa?

Posiadanie konta na platformie Spotify jest w pełni darmowe. Od razu otrzymujemy do biblioteki utworów licencjonowanych w naszym kraju. Bezpłatna wersja niesie ze sobą także pewne ograniczenia. Nie mamy dostępu do muzyki offline, pomiędzy utworami puszczane są reklamy oraz mamy ograniczoną możliwość przełączania utworów.

Reklama

Możemy również skorzystać różnych promocji darmowego dostępu do konta Premium. Opcja ta dostępna jest wyłącznie dla nowych użytkowników, którzy nigdy nie korzystali z abonamentu.

Ile kosztuje abonament Spotify Premium?

Spotify oferuje kilka płatnych planów. Wśród nich znajdziemy plan indywidualny Spotify Premium, którego cena wynosi 19,99 zł miesięcznie. Daje nam dostęp do muzyki bez reklam, słuchania w trybie offline oraz odtwarzania utworów na żądanie. Studenci mogą skorzystać z oferty Spotify dla studentów, która jest o 10 zł tańsza od podstawowej opcji. Oferta Spotify Premium Student dostępna jest dla uczących się przez okres maksymalnie czterech lat.

Istnieją również dwa plany, które można wykorzystać wspólnie z innymi domownikami. Mieszkając z jedną osobą, możemy zastanowić się nad planem Spotify Duo. Jest to oferta skierowana do osób mieszkających pod tym samym adresem. Plan kosztuje 24,99 zł miesięcznie (~12,50 zł od osoby). W planie otrzymujemy wszystkie możliwości Spotify Premium oraz specjalną playlistę Duo Mix. Stworzona i aktualizowana jest ona na podstawie odsłuchiwanych utworów przez użytkowników płacących za plan.

Dla większej liczby osób powstała usługa Spotify Premium Family. W kwocie 29,99 zł (niecałe 5 zł od osoby) otrzymujemy dostęp do 6 kont. Dodatkowo mamy wszystko z pakietu Premium oraz playlistę Family Mix. Jedynym wymogiem do uruchomienia abonamentu Spotify dla rodziny jest mieszkanie pod tym samym adresem.

Jak usunąć konto na Spotify?

Jeśli nie chcemy przechodzić na darmową wersję Spotify, możemy usunąć nasze konto. Konieczne jest wejście na nie z poziomu przeglądarki (na telefonie lub komputerze). Na górze ekranu znajduje się sekcja "Pomoc", gdzie spośród wszystkich opcji wybieramy "Ustawienia konta". Z wyświetlonych zakładek wybieramy "Zamykanie konta".

Posiadając Spotify Premium, usunięcie konta możliwe jest wyłącznie przez kontakt z obsługą klienta. W zakładce "Zamykanie konta" dostępny jest odnośnik do komunikatora. Na czacie możemy zadać pytania oraz zgłosić prośbę o dezaktywację profilu. By usunąć konto, konieczne jest przejście z planu Spotify Premium, na wersję darmową.

Proces zamknięcia konta Spotify trwa od 14 do 30 dni. Jeśli zmienimy zdanie, możemy w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia wycofać dyspozycję. Opcja taka dostępna jest wyłącznie dla tych, którzy nie mają powiązanego profilu z platformą Facebook

Spotify, Apple Music czy Tidal?

Spotify nie jest jedyną abonamentową biblioteką muzyczną. Możemy skorzystać również z Apple Music lub Tidala.

Apple Music pomimo loga z jabłuszkiem działa również na komputerach z systemem Windows oraz telefonach z systemem Android. Platforma oferuje 3 miesiące okresu próbnego dla nowych użytkowników. Apple Music posiada coś, czego nie ma Spotify - możliwość oglądania wideoklipów. Do wyboru mamy plan indywidualny, rodzinny oraz studencki, które kosztują tyle samo, co w przypadku firmy ze Szwecji.

Możemy również zastanowić się nad Tidalem. Daje on możliwość wykupienia biletów na koncerty ulubionych artystów. Usługa dostępna jest na telefony z iOS, Android oraz na komputerach przez przeglądarkę. Po miesięcznym okresie próbnym możemy wybrać jeden z dwóch planów. Podstawowy - HiFi kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Wyższy plan - HiFi Plus kosztuje 39,99 zł, lecz w tej ofercie możemy wspierać wykonawców w postaci przekazania im 10% naszej kwoty abonamentowej.

***

Czytaj także:

Prezes Google'a w Polsce. Wielkie zmiany w polskim internecie

Rosjanie już nigdzie nie polecą. Hakerzy Anonymous w akcji

Sztuczne słodziki przyczyniają się do rozwoju raka? Jest nowe badanie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: spotify | Spotify Premium | Tidal | Apple Music | poradnik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy