Apple AirTag

Poniedziałek, 4 września 2023 (09:13) Aktualizacja Poniedziałek, 4 września 2023 (09:23)
AirTag to urządzenie firmy Apple dostępne na rynku od 2021 roku. Należy do najmłodszych produktów marki. Jest niewielkie, okrągłe, ma średnicę 32 mm, grubość 8 mm i wagę 11 g. Działa na zasadzie lokalizatora. Dzięki niemu można szybko namierzyć zgubione przedmioty – oczywiście o ile będzie do nich przyczepiony AirTag (na łańcuszku lub breloku). W ten sposób można odszukać np. klucze, portfel czy plecak. Ten mały znacznik można również po prostu wsunąć do portfela czy torby.
Apple AirTag - najważniejsze informacje
AirTag to popularny lokalizator GPS, który pomoże ci znaleźć zagubiony bagaż. /123RF/PICSEL

Apple AirTag - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    urządzenie

Apple wykorzystał do produkcji lokalizatora plastik oraz stal nierdzewną. Kolor jest klasyczny, jak na Apple przystało: biało-srebrny. 

Zdejmowana pokrywa ułatwia wymianę baterii CR2032, która przy normalnym użytkowaniu AirTaga wystarcza na mniej więcej rok. O konieczności jej wymiany poinformuje urządzenie mobilne sparowane z AirTagiem. 

Lokalizator Apple jest pyło- oraz wodoodporny. Ma klasę szczelności IP67 zgodną z normą IEC 65029, co oznacza, że wytrzyma zanurzenie na głębokość jednego metra (ale nie dłużej niż przez 30 minut). 

 AirTag musi być sparowany z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth. Z urządzeniami Apple, takimi jak iPhone czy iPad, łączy się za pomocą jednego stuknięcia. 

Apple AirTag – ciekawostki

W każdym AirTag dostępny jest tryb utracony. W jego ramach urządzenie może wyświetlać swój numer seryjny. Opcjonalnie może wyświetlać także numer telefonu swojego właściciela. Pojawia się on na specjalnej stronie internetowej po zeskanowaniu AirTag w trybie utraconym. 

Co jeszcze warto wiedzieć o AirTag?Śledzenie AirTag można natychmiast zatrzymać, wyjmując wbudowaną baterię. Wymienna bateria CR2032 wystarcza na dwanaście miesięcy. Powiadomienie na iPhonie wyskakuje, jeżeli bateria AirTag jest słaba. Aby otworzyć AirTag, wystarczy nacisnąć i przekręcić jego tylny panel. 

 Lokalizacja AirTag nie jest widoczna dla nikogo poza jego właścicielem. Apple nie może uzyskać dostępu do lokalizacji AirTag.

Apple AirTag - Wiadomości