Zdjęcia Google

Czwartek, 12 października 2023 (16:16)
Zdjęcia Google (Google Photos), to usługa przechowywania zdjęć i wideo oferowana przez firmę Google. Umożliwia użytkownikom przechowywanie, organizowanie, edytowanie i udostępnianie ich fotografii i nagrań wideo w chmurze. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów, Zdjęcia Google potrafią automatycznie sortować i tagować zdjęcia, ułatwiając ich przechowywanie, wyszukiwanie i łatwe dzielenie się nimi z innymi.
Zdjęcia Google - najważniejsze informacje
Zdjęcia Google to usługa, w której możemy gromadzić fotki w chmurze. /Samsung /materiały prasowe

Zdjęcia Google - najważniejsze informacje

 • Marka:

 • Rodzaj/Typ:

  usługa, aplikacja

 • Rok uruchomienia produkcji:

  2015

 • Opłata:

  Opcja

 • Rejestracja:

  Tak

Co to są Zdjęcia Google? 

Zdjęcia Google to usługa internetowa od Google, która została udostępniona 28 maja 2015 roku. Pozwala ona na zarządzanie zdjęciami i materiałami wideo, a także na ich katalogowanie. Jest to również sposób na zaoszczędzenie cennego miejsca w pamięci telefonu. Wszystko dzięki synchronizacji z urządzeniem, która umożliwia przesyłanie fotografii do aplikacji i gromadzenie ich w chmurze. Zdjęcia, które są przesyłane w ramach usługi mogą mieć do 16 megapikseli rozdzielczości. Z kolei rozdzielność filmów to 1080p. Zdjęcia i filmy zapisywane są na podstawie daty ich wykonania. 

Dwa lata po premierze, w 2017 ze Zdjęć Google korzystało ponad 500 milionów użytkowników (aktywnych). Liczba przesyłanych fotografii mogła sięgać nawet 1,2 mld.

Użytkownicy smartfonów mają możliwość ustawienia automatycznej synchronizacji z Dyskiem Google i usługą Zdjęcia Google. Pierwszym krokiem jest ściągnięcie aplikacji na smartfon i zalogowanie się do niej. Następnie wystarczy kliknąć ikonę ze zdjęciem użytkownika lub jego inicjałami i przejść do ustawień aplikacji Zdjęcia Google w sekcję kopii zapasowych oraz synchronizacji. Im lepsze połączenie z internetem, tym płynniejsze będzie wysyłanie zdjęć do chmury. Wyjeżdżając za granicę, warto jednak wyłączyć automatyczną synchronizację i manualnie uruchamiać ją przy połączeniu z siecią WiFi.

Czy można usunąć zdjęcia z Google Photos?

Tak. Zebrane materiały wideo czy fotografie użytkownik ma możliwość usunięcia w każdej chwili. Można to zrobić bezpośrednio z komputera stacjonarnego lub aplikacji na telefonie. W przypadku korzystania ze smartfona wystarczy przytrzymać fotografię lub plik, który chce się usunąć. W ten sposób zostanie on zaznaczony i jednocześnie uruchomi się opcja pozwalająca na zaznaczanie pozostałych plików jednym kliknięciem. Wybrane zdjęcia następnie można usunąć. Warto dodać, że usunięte pliki trafiają do kosza, gdzie są przetrzymywane do 60 dni, a potem trwale usuwane. Jest to forma zabezpieczenia, dzięki której można przywrócić usunięte pliki.

Czy można pobrać zdjęcia z Google Photos?

Zgromadzone zdjęcia mogą być wygodnie pobrane z chmury do pamięci smartfona lub komputera osobistego. Użytkownicy mają możliwość również wygodnego udostępniania folderów czy pojedynczych zdjęć zgromadzonych w aplikacji Zdjęcia Google. Nadanie dostępu następuje poprzez wpisanie maila osoby, której chce się udostępnić plik. Otrzymuje ona wówczas informację, że właściciel folderu udostępnia jej katalog ze zdjęciami, który może przeglądać. Udostępniając folder ze zdjęciami, można również nadać prawa edytorskie.

Ile GB jest w Zdjęciach Google?

Google Zdjęcia to usługa będąca częścią konta Google. Oznacza to, że użytkownik ma ograniczone miejsce do przechowywania plików. W darmowym planie 15 GB dzielone jest na pocztę Gmail, Dysk Google, a także Zdjęcia Google. Można jednak rozszerzyć plan i zyskać dodatkowe 100 GB za 9 złotych.

Zdjęcia Google - Wiadomości