Do popularnej aplikacji trafiła świetna aktualizacja. Skorzysta wiele osób

Programy lojalnościowe są przydatne, bo biorąc w nich udział, klient może korzystać z rozmaitych promocji i zniżek, a tym samym oszczędzać. Problem stanowi jedynie rosnący w portfelu plik fizycznych kart, dedykowanych coraz to nowym inicjatywom tego typu. W aplikacji Payback pojawiło się na to doskonałe rozwiązanie, z którego warto skorzystać, by nie nosić ze sobą ogromu plastików. To duża oszczędność miejsca, jak i czasu.

Programy lojalnościowe są przydatne, bo biorąc w nich udział, klient może korzystać z rozmaitych promocji i zniżek, a tym samym oszczędzać. Problem stanowi jedynie rosnący w portfelu plik fizycznych kart, dedykowanych coraz to nowym inicjatywom tego typu. W aplikacji Payback pojawiło się na to doskonałe rozwiązanie, z którego warto skorzystać, by nie nosić ze sobą ogromu plastików. To duża oszczędność miejsca, jak i czasu.
Wystarczy telefon z aplikacją Payback, aby nie musieć nosić przy sobie pliku plastikowych kart klienta i kart lojalnościowych /123RF/PICSEL

Aż 64 proc. Polaków uczestniczy w co najmniej jednym programie lojalnościowym, wynika raportu Monitor Programów Lojalnościowych 2023. Wiele z tych osób posiada karty fizyczne umożliwiające uczestnictwo w planie zwrotów i rabatów. Jest sposób na to, by przestać zapychać portfel kolejnymi plastikami. Proponuje go Payback.

Payback to program lojalnościowy, który polega na zbieraniu przez uczestników punktów za nabywanie usług oraz towarów u partnerów programu. Następnie zebrane punkty można wymieniać na nagrody albo na kolejne zakupy. Osoby, które chcą korzystać z tego systemu, mogą pobrać zaprojektowaną w tym celu aplikację. Teraz trafiła do niej w dodatku świetna aktualizacja. 

Reklama

Różne karty w jednym miejscu

Nowość jest na ten moment dostępna w telefonach z Androidem, ale w niedługim czasie ma trafić także na iOS-a. Aktualizacja pozwala na zostawienie w domu całej masy plastikowych kart związanych z innymi programami lojalnościowymi. Wystarczy dodać je do aplikacji Payback i przechowywać w formie cyfrowej.

Takie rozwiązanie ma szereg korzyści. Główne z nich to oszczędność miejsca w przypadku posiadania dużej liczby kart plastikowych do różnych sklepów, oraz oszczędność czasu. Nie trzeba już będzie przeszukiwać portmonetki w poszukiwaniu odpowiedniej karty do zeskanowania przy kasie - wystarczy otworzyć aplikację Payback i wybrać z listy właściwą opcję.

Portfel Payback - jak to działa?

Portfel Payback jest więc swego rodzaju skarbnicą kart klienta i kart lojalnościowych. Wystarczy zeskanować kartę przy pomocy aparatu albo dodać ją ręcznie, aby znalazła się w zakładce "Moja karta" i była gotowa do używania. Jakie karty można dodać do Portfela kart? Serwis wyjaśnia, że w aplikacji da się przechowywać karty lojalnościowe oraz klienta do sklepów, które nie są partnerami Payback. Slotów na zeskanowane plastiki jest sporo - w Portfelu da się przechowywać maksymalnie 35 kart.

Warto przy tym mieć na uwadze, że zeskanowanie przy kasie karty lojalnościowej sklepu, który nie jest punktem partnerskim Payback, nie powoduje naliczenia punktów w tym programie. Aby zweryfikować, jakie sklepy aktualnie współpracują w tej kwestii z Paybackiem, trzeba udać się na witrynę organizacji i sprawdzić listę miejsc biorących udział w tym systemie.

Jeśli zrezygnujemy z jakiegoś programu lojalnościowego, zeskanowaną do Payback kartę można bezproblemowo usunąć. Wystarczy znaleźć kartę, której chcemy się pozbyć z aplikacji, a następnie wybrać ołówek w prawym górnym rogu i kliknąć "Usuń kartę".

Polacy cenią sobie programy lojalnościowe

Łatwe i szybkie zarządzanie posiadanymi kartami klienta i rabatowymi oraz oszczędność miejsca w portfelu to zdecydowana zaleta pomysłu Payback. Skąd on się w ogóle wziął?

- Tak duża aktywność w ramach programów lojalnościowych pokazuje, że możliwość łatwego zebrania wszystkich posiadanych kart w jednym miejscu może okazać się wyjątkowo przydatnym narzędziem dla konsumentów. Na polskim rynku pojawiały się już pierwsze, mniej lub bardziej zaawansowane próby tego typu. Biorąc pod uwagę skalę naszego programu, mamy jednak sporą szansę na stworzenie rozwiązania, które realnie wniesie nową jakość w świat programów lojalnościowych działających w Polsce - powiedziała Katarzyna Grzywaczewska, Szef Marketingu w Payback Polska

Skala programu Payback faktycznie jest spora. W sierpniu 2022 roku firma świętowała milion aktywnych użytkowników aplikacji, a w lutym 2023 roku program Payback przekroczył barierę miliarda złotych obrotu kartą w sklepach partnerskich online. Być może aktualizacja polegająca na przechowywaniu w apce także innych kart lojalnościowych sprawi, że zarówno liczba aktywnych użytkowników, jak i ogólnych obrotów jeszcze wzrosną.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy