Kupujesz bilety w aplikacji PKP Intercity? Koniecznie przeczytaj o tych nowościach

Aplikacja mobilna PKP Intercity nieustannie się rozwija, co cieszyć powinno osoby często podróżujące koleją. Pojawiły się kolejne udogodnienia związane z zakupem biletów.

Aplikacja PKP Intercity, która pojawiła się blisko rok temu, zyskuje na popularności. Przewoźnik mógł się już pochwalić dwumilionowym biletem sprzedanym za jej pośrednictwem. W związku z tym, że kolejni podróżni chcą kupować bilety za pośrednictwem aplikacji, wprowadzane są nowe udogodnienia. 

Nowe udogodnienia w aplikacji mobilnej PKP Intercity

Najnowsza oferuje zakup biletów okresowych. Dotyczy to m.in. biletów miesięcznych, kwartalnych, tygodniowych, w tym także opcji Promo Odcinkowego Miesięcznego.

Nowe funkcje mogą wykorzystać osoby, które chcą wyjechać poza miasto na spontaniczny wypad, ale nie mają sprecyzowanych planów. Teraz z poziomu aplikacji mogą zakupić bilety z oferty Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Pierwsza pozwala na nielimitowane przejazdy pociągami TLK i IC. Drugi oferuje nielimitowane przejazdy wszystkimi pociągami PKP Intercity. Obie oferty ważne są od północy we wtorek do godziny 24.00 w czwartek.

Reklama

Nie trzeba pamiętać o kupowaniu biletu na każdy przejazd pociągiem. Wyjątek stanowi konieczność pobrania rezerwacji miejsca do siedzenia, zakup rezerwacji miejsca w strefie wygody lub dopłaty do pociągu EIP.

Zakup biletu i rezerwacja miejsc

Aplikacja oferuje zakup nie tylko biletów na przejazdy krajowe, ale także międzynarodowe. Zapłacić za nie można za pomocą Apple Pay, Google Pay, kart płatniczych oraz systemu BLIK. Zakupione bilety można pobrać w formie pdf i dodać do kalendarza.

Jak informuje przewoźnik, udogodnieniem dla wszystkich korzystających z aplikacji ma być także możliwość graficznej rezerwacji miejsc. Dzięki temu będzie można  wybrać dokładnie takie miejsce, w którym chcemy spędzić podróż.

Przypomnijmy, że od 10 grudnia wchodzi nowy rozkład jazdy PKP 2023/2024. Zwiększona ma zostać liczba połączeń zagranicznych, a wiele połączeń krajowych ma być wydłużonych. Na tory wyjedzie także więcej pociągów IC, które będą powoli przejmowały połączenia realizowane dotychczas przez TLK. Nowy rozkład jazdy z pewnością ucieszy wszystkich, którzy będą chcieli pojechać w Tatry poza sezonem. Wracają bowiem regularne połączenia z Zakopanem.

Polecamy na Antyweb: Ten iPhone był porażką. Teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aplikacja mobilna | PKP Intercity
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama