mObywatel dostaje nowe funkcje. Jedna z nich dotyczy BLIK-a
mObywatel to popularna aplikacja, która doczekała się nowej aktualizacji. Resort nie zwalnia i co chwilę wprowadza do platformy nowe funkcje. Tym razem są to dwie legitymacje oraz nowość dotycząca płatności z wykorzystaniem BLIK-a. mObywatel otrzymał również usprawnienia dla powiadomień.
mObywatel to aplikacja, z której korzystają miliony Polaków. Niedawno poznaliśmy harmonogram prac związany z nowościami dla tej platformy. Ministerstwo robi co może, aby wywiązać się z obietnic i udostępniło kolejną aktualizację. Wprowadza ona kilka nowych funkcji. Co dodano?
Aktualizacja aplikacji mObywatel wprowadza cztery nowości
Najnowsza aktualizacja mObywatela dodaje cztery funkcje. Dwie z nich to nowe legitymacje, a pozostałe dwie obejmują inne opcje.
Nowe legitymacje dotyczą radców prawnych oraz aplikantów radcowskich. Dzięki takim dokumentom cyfrowym będą oni mogli potwierdzać swoje uprawnienia zawodowe. W oficjalnym wykazie zmian wspomina się jeszcze o dwóch nowościach i są to:
- Płatności bez kodu dla BLIK-a. Dzięki nowej opcji użytkownicy korzystający z tej platformy w mObywatelu będą mogli je realizować bez wprowadzania kodów.
- Zarządzenia powiadomieniami. Aplikacja pozwala włączać lub wyłączać notyfikacje dla zbliżającego się końca ważności dokumentów oraz zastrzeżeniu i weryfikacji numeru PESEL.
Nowe funkcje w drodze
mObywatel otrzyma w tym roku znacznie więcej nowości. Resort udostępnił niedawno harmonogram prac i z niego wynika, że pewne opcje znajdują się już na etapie realizacji. Natomiast inne są w planach. Co to za rozwiązania?
Wśród funkcji znajdujących się już na etapie opracowywania są m.in. Chatbot, czyli wirtualny asystent informujący o dostępnych usługach rządowych, nowe dokumenty, w tym lokalne (karty seniora, mieszkańca) dla Jednostek Samorządu Terytorialnego czy dalszy rozwój ePłatności.
Natomiast na etapie planowania są m.in. możliwość podpisywania dokumentów profilem zaufanym i e-dowodem, moduł Moja firma, e-Doręczenia czy dalszy rozwój usług związanych z e-Urzędem Skarbowym. Użytkownicy aplikacji z pewnością mają więc na co czekać.
Ponadto prowadzone są prace nad dostosowaniem mDowodu pod standardy obowiązujące w Unii Europejskiej. Obecnie takim dokumentem cyfrowym można legitymować się wewnątrz Polski, ale resort chce, aby docelowo było to również możliwe za granicą naszego kraju. Konkretnych szczegółów w tej kwestii na razie nie ma.
Polecamy na Antyweb: Kultowe seriale ponownie na Netflix. Wracają cudowne czasy