Samsung Galaxy S24 Ultra otrzyma rozwiązanie z iPhone'ów. Kiedy premiera?

Samsung Galaxy S24 Ultra to nadchodzący flagowiec koreańskiej marki, który będzie miał coś wspólnego ze smartfonami iPhone 15 Pro. To tytanowa ramka, którą Apple umieściło w tegorocznych modelach. Ponadto dowiadujemy się, kiedy ma odbyć się premiera Samsunga Galaxy S24 Ultra i dwóch pozostałych modeli z serii.

 

Apple w smartfonach iPhone 15 Pro umieściło tytanową ramkę i chciało w ten sposób nadać telefonom większego prestiżu. Konkurencja podchwyciła ten pomysł i podobne rozwiązanie ma dostać flagowiec konkurencji z Korei Południowej. Mowa o modelu Samsung Galaxy S24 Ultra, który ma zadebiutować na początku 2024 r.

Reklama

Samsung Galaxy S24 Ultra również z tytanową ramką

Plotki o tym, że Samsung Galaxy S24 Ultra ma dostać tytanową ramkę nie są zupełnie nowe. Takie informacje pojawiły się jeszcze przed wrześniową premierą iPhone'ów 15. Teraz potwierdziło to sprawdzone w przeszłości źródło. To oznacza, że rzeczywiście coś musi być na rzeczy.

Tytanowa ramka zastąpiła w iPhone'ach 15 Pro element konstrukcji, który przez ostatnie lata wykonany był ze stali nierdzewnej. W ten sposób Apple odchudziło wagę nowych telefonów z iOS i te stały się lżejsze. Czy to samo czeka Samsunga Galaxy S24 Ultra? Niekoniecznie.

Samsung Galaxy S24 Ultra też dostanie ramkę z takiego materiału, ale wczesne przecieki związane z wagą telefonu mówią o tym, że praktycznie nie ulegnie ona zmianie. Mówi się o ewentualnej różnicy w postaci grama lub dwóch. Co nie zmienia faktu, że smartfon nie będzie też po prostu cięższy.

Premiera flagowców Koreanczyków w styczniu

Już od kilku miesięcy plotkuje się o tym, jakoby seria Samsung Galaxy S24 miała zostać zaprezentowana po niespełna roku od tegorocznych flagowców. Nowe przecieki wskazują nawet na konkretny termin. Tym ma być rzekomo 17 stycznia 2024 r. To oznacza, że telefony zobaczymy po 11,5 miesiąca od prezentacji poprzedniej generacji.

Oczywiście Samsung na razie nie potwierdza tego terminu. Jest na to zbyt wcześnie. Jeśli jednak ta data jest prawdziwa, to Koreańczycy ogłoszą datę najbliższej konferencji Unpacked jeszcze w grudniu lub na początku stycznia. Wiemy, że seria Galaxy S24 ma objąć trzy modele telefonów. Tym najdroższym będzie wariant Ultra, który otrzyma duży ekran oraz rysik S Pen w zestawie oraz najbardziej rozbudowany aparat fotograficzny z czterema obiektywami. Ponadto w tym telefonie znajdzie się Snapdragon 8 Gen 3. Pozostałe dwa (w zależności od regionu dystrybucji) mają być dostępne także z autorskimi Exynosami.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Samsung | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy