Reklama

Subskrypcja nowego iPhone'a. Telefony "na wynajem"

W niedalekiej przyszłości nie będzie już potrzeby kupować iPhone’a za pełną cenę, by być w posiadaniu najnowocześniejszego urządzenia Apple. Gigant z Cupertino będzie rozdawał smartfony i tablety w ramach miesięcznej subskrypcji.

Flagowe smartfony drożeją na potęgę, a to właśnie z takich urządzeń w głównej mierze składa się oferta Apple. Podczas premiery najnowszych iPhone’ów można łapać się za głowę i nie chodzi tu o zachwyt nad nowościami technologicznymi, które oferuje, lecz o cenę, którą Apple podaje. Najwidoczniej Tim Cook zdaje sobie sprawę z tego, że w związku z rosnącą ceną ich urządzeń, nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na ich zakup. Nie tylko utrudnia to pozyskanie nowych klientów, lecz może też odstraszyć tych, którzy korzystają z urządzeń marki od lat.

Reklama

Co prawda, powstała już bardziej budżetowa linia SE, która umożliwia zakup nieco słabszego iPhone’a w korzystnej cenie. Jednak wkrótce może to już nie wystarczyć. Według najnowszych doniesień redakcji Bloomberg, Apple pracuje nad utworzeniem usługi subskrypcji, która obejmie iPhone’y i inne sprzęty. W ten sposób klienci mieliby możliwość dostania najnowszych urządzeń nie płacąc od razu całości kwoty, lecz uiszczając miesięczne lub roczne opłaty.

Przyjęcie systemu subskrypcji sprzętu, zbliżonego modelem do popularnego leasingu samochodów, byłoby ogromną zmianą strategii firmy, która generalnie sprzedaje urządzenia za pełną cenę, czasami w ratach lub z dotacjami przewoźnika. Może to pomóc Apple w generowaniu większych przychodów i ułatwić konsumentom pozyskanie nowego urządzenia.

Według raportu Bloomberga, miesięczna opłata nie byłaby po prostu ceną urządzenia podzieloną na 12 lub 24 miesiące, ale raczej ciągłą i regularną płatnością bez końcowego terminu. Potencjalnie może pojawić się oferta wymiany sprzętu na nowy po jego premierze lub wykupienia używanego już na własność. Podobnie jak w przypadku innych subskrypcji Apple, usługa byłaby powiązana z istniejącym kontem Apple ID użytkownika, z możliwością łączenia w usługi AppleCare lub Apple One.

Podobno Apple pracuje nad programem subskrypcji już od wielu miesięcy, lecz odkłada udostępnienie usługi na bok, by najpierw wprowadzić funkcję do Apple Pay "Kup teraz, zapłać później". Usługa subskrypcji urządzeń giganta z Cupertino zostanie najprawdopodobniej wprowadzona dopiero w 2023 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy