Reklama

Netflix podnosi ceny abonamentu. Czy polscy klienci mają się czego obawiać?

Popularny serwis sVOD ogłosił podwyżki cen dla subskrybentów w USA i Kanadzie. Czy zmiany dotkną także polskich użytkowników?

Jak donoszą zachodnie media, mieszkańcy USA oraz Kanady będą musieli zmierzyć się z wyższymi stawkami za abonament Netflixa. Zmiany są związane z rozrostem platformy oraz powiększeniem katalogu z dostępnymi materiałami, a tym samym koniecznością zainwestowania w szybsze serwery.

  • Podstawowa subskrypcja będzie teraz wyceniana na 9,99 USD miesięcznie, czyli o dolara więcej niż dotychczas. 

  • Plan standardowy wyniesie 15,49 USD miesięcznie, czyli o 1,50 USD więcej w porównaniu z wcześniejszymi stawkami.
     
  • Największy skok zaliczy pakiet premium, który umożliwia jednoczesne korzystanie z maksymalnie czterech urządzeń, a także strumieniowanie w UHD. W tym przypadku koszt usługi będzie wynosił 19,99 USD miesięcznie, co stanowi wzrost o 2 USD.

Netflix poinformował, ze nowy cennik będzie obowiązywał wszystkich nowych użytkowników. Dla obecnych klientów ceny tymczasowo pozostaną niższe, jednak z biegiem czasu również się wyrównają. Oczywiście osoby opłacające abonament otrzymają stosowną wiadomość e-mail, która umożliwi rezygnację w przypadku braku akceptacji nowych warunków.  

Reklama

Czy Netflix w Polsce też podrożeje?

Na obecną chwilę ceny Netflixa w Polsce pozostają bez zmian. Biorąc jednak pod uwagę wcześniejsze przypadki wzrostu cen na zachodnim rynku, można przypuszczać, że i polskich klientów niebawem dosięgną podwyżki. Ostatnie zmiany ceny abonamentu w Polsce miały miejsce w sierpniu 2021 roku. 

Ile kosztuje Netflix w Polsce? - sprawdź szczegóły. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | sVOD | streaming

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy