Ile kosztuje Disney+ i jak go wykupić? Pakiety i cennik 2024

Disney+ jest jednym z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie. Proponuje nie tylko animacje dla dzieci i klasyki Disneya, ale również szeroką ofertę dla dorosłych - filmy i seriale z Marvela, Star Wars czy National Geographic. Użytkownicy mogą korzystać z usługi na maksymalnie czterech urządzeniach jednocześnie. Można wykupić dwa pakiety - na miesiąc albo na rok. Ile Disney+ kosztuje w Polsce w 2024 roku po zmianie cennika?

Co to jest Disney Plus?

Disney+ to usługa streamingowa, która działa od 2019 roku, a w Polsce od połowy 2022 roku. Oferuje szeroką gamę filmów, seriali czy dokumentów od Disneya, Pixara, Marvela, Lucasfilm (seria Star Wars) czy National Geographic. W ofercie są także produkcje oryginalne w ramach Disney+ Originals.

Disney+ pozwala użytkownikom na oglądanie produkcji na różnych urządzeniach - od smartfonów, przez tablety i komputery po telewizory Smart TV. Platforma regularnie aktualizuje swoją bibliotekę o nowe tytuły, zarówno klasyczne, jak i nowości, w tym ekskluzywne premiery, które są dostępne tylko na Disney+.

Reklama

Ile kosztuje Disney+ w Polsce? Cena w 2024 roku 

W Polsce dostęp do serwisu można wykupić w ramach dwóch opcji. Pod koniec 2023 roku doszło do podwyżki abonamentów - zarówno cen na miesiąc, jak i na rok. 

Disney+ w 2024 roku kosztuje 37,99 zł miesięcznie albo 379,90 zł za rok. Promocyjne ceny i oferty dostępne są u operatorów - w Plus, Polsat Box i Netii. 

Co warto obejrzeć na Disney+?

Oferta Disney+ jest dopasowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych. 

W serwisie możemy znaleźć hity dla najmłodszych, takie jak "Między nami żywiołami", "Luca" czy "Nasze magiczne Encanto", ale także premiery hollywoodzkich hitów, jak "Twórca", "Duchy z Wenecji" czy "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia".  

Z usług serwisu streamingowego z pewnością zadowoleni będą także fani Marvela (serial "Loki" czy "Echo") i Gwiezdnych Wojen ("The Mandalorian", "Ahsoka" czy "Andor").

Skorzystać mogą także fani filmów dokumentalnych, ponieważ portal zapewnia dostęp do produkcji National Geographic. 

Serwis zapewnia nie tylko dostęp do nowości, ale także do klasyków i kultowych filmów. Wśród nich jest m.in. "Avatar" czy "Indiana Jones". Można zobaczyć takie animacje jak "Epoka Lodowcowa", "Król Lew" oraz seriale "Z archiwum X", czy "Pam i Tommy".

Ile kont na Disney+ i co ze współdzieleniem konta?

W aplikacji Disney Plus można stworzyć aż siedem profili użytkowników. Nie wszyscy mogą jednak oglądać seriale i filmy w tym samym czasie. Serwis ograniczył liczbę urządzeń, na których można w tym samym czasie oglądać dostępne treści. 

Obecnie można korzystać z odtwarzacza tylko na czterech urządzeniach jednocześnie.

Wkrótce Disney+ może ogłosić wprowadzenie zakazu współdzielenia kont, który znamy już z Netflixa. To zła wiadomość jeśli dziś dzielimy roczną opłatę Disney+ na przykład na cztery osoby. Wtedy każda z nich płaci 95 złotych na rok (niecałe 8 złotych na miesiąc). Po zmianach może nie być to możliwe, a raczej na pewno nie w takiej cenie, co pokazał już przykład Netflix

Na razie stosowny zapis został wprowadzony do regulaminu usługi. Więcej szczegółów możemy poznać 7 lutego, podczas ogłoszenia wyników platformy. 

Smartfony, tablety, telewizory. Na jakich urządzeniach działa aplikacja Disney+?

Disney Plus działa nie tylko w przeglądarkach internetowych. Aplikację można pobrać na telewizory, urządzenia mobilne oraz przystawki do telewizora.

Kompatybilne są iPhone’y i iPady Apple, telefony i tablety z systemem Andoird, tablety Amazon Fire oraz tablety i komputery z systemem Windows 10 lub 11.

Spośród urządzeń podłączonych do telewizora, aplikację można pobrać na Amazon Fire TV, Apple TV (4. generacji i nowsze), Chromecast, PlayStation, Xbox. 

Disney Plus działa także  na telewizorach smart Android TV, Hisense, LG z systemem WebOS, Panasonic i Samsung z systemem Tizen.

Aktualizacja cennika serwisu Disney+. Materiał pojawił się pierwotnie w serwisie 15 kwietnia 2023 roku. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Disney+ | Streaming | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy