AI od Google to już nie jest Bard. Teraz to Gemini

Obecnie następuje dość intensywny rozwój technologii opartych na sztucznej inteligencji. Jednym z popularniejszych narzędzi, obok ChatGPT, był Bard stworzony przez Google. Okazuje się jednak, że firma zmieniła nazwę swojego chatbota i od 8 lutego Bard został przemianowany na Gemini. Inna nazwa to nie jedyna nowość, jaką Google przygotowało dla użytkowników.

Gemini trafi na smartfony pod postacią aplikacji mobilnej

Zmiana nazwy Barda na Gemini to nie wszystko. Google przygotowało również dedykowaną aplikację na telefony, dzięki której użytkownicy smartfonów będą mogli w komfortowy sposób korzystać z chatbota. AI od Google daje możliwość między innymi wygenerowania podpisu udostępnianego na social mediach zdjęcia, streszczenia maili otrzymanych od wskazanego nadawcy lub uzyskania odpowiedzi na pytanie dotyczące aktualnie czytanego artykułu.

Reklama

Co istotne, aplikacji Gemini będzie można wydawać komendy głosowe, takie jak wykonywanie połączeń czy ustawianie stopera lub minutnika. W ten sposób AI może zastąpić starszą wersję Asystenta Google. 

Warto zaznaczyć, że póki co aplikacja jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Wobec tego, na nowość od Google polscy użytkownicy będą musieli jeszcze trochę poczekać. 

Gemini Advanced. Płatna wersja AI za niemal 20 dolarów miesięcznie

Gemini Advanced to bardziej rozbudowana wersja AI od Google wykorzystująca zaawansowany model sztucznej inteligencji o nazwie Gemini Ultra. Rzeczony model potrafi poradzić sobie ze skomplikowanymi zadaniami, takimi jak kreatywne rozwiązywanie problemów, kodowanie czy tworzenie rozbudowanych instrukcji.

Niestety, aby uzyskać do niej dostęp, użytkownicy będą musieli wykupić subskrypcję. Chodzi o plan Google One AI Premium, który umożliwi korzystanie z Gemini Advanced w Gmailu, Arkuszach, Dokumentach, Meet i Prezentacjach. Koszt planu wynosi 19,99 dolarów (w Polsce 97,99 zł) miesięcznie. Oprócz dostępu do Gemini Advanced użytkownicy otrzymują między innymi 2 TB przestrzeni dyskowej, rozbudowane funkcje w Google Meet, więcej funkcji edycji zdjęć czy pomoc ekspertów Google.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sztuczna inteligencja | Google | ChatGPT | Google Bard | Google Gemini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy