CYBERSEC 2024. W tym miejscu chodzi o cyberbezpieczeństwo

W dniach 19-20 czerwca 2024 roku Kraków stanie się europejską stolicą cyberbezpieczeństwa. W tych dniach odbędzie się 19. edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC. Na uczestników tegorocznego wydarzenia czeka ogromny teren expo i przede wszystkim wyśmienite grono światowych ekspertów z zakresu przestrzeni cyfrowej, bezpieczeństwa, polityki i biznesu.

Wydarzenie pod patronatem Ministra Cyfryzacji

Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC stanowić będzie swoiste preludium do polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Ta odbędzie się w głównej mierze pod znakiem cyberbezpieczeństwa, ochrony przed zagrożeniami z zewnątrz, tworzenia odpowiednich mechanizmów obronnych i dostosowywania sfery cyfrowej państwa do istniejących, jak i potencjalnie mogących wystąpić zagrożeń. 

Reklama

Patronat nad wydarzeniem został objęty przez czołowych polityków polskiej sceny, w tym przez wicepremiera i Ministra Cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wicepremiera i Ministra Obrony Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego. Co czeka uczestników tegorocznej edycji CYBERSEC w Krakowie?

Cyberbezpieczeństwo i przyszłość

Tegoroczna agenda wydarzenia jest zdaniem organizatorów niezwykle dynamiczna i przekrojowa. Celem projektowania nadchodzącej edycji CYBERSEC było zawarcie w programie różnych, ale przede wszystkim najważniejszych aspektów dotyczących świata cyfrowego, sfery bezpieczeństwa czy nowinek technologicznych, które stanowić mogą zarówno szanse, jak i zagrożenia dla państw, obywateli i nie tylko. Na liście prelegentów znajdziemy zatem przedstawicieli świata polityki, biznesu i nauki, czy ekspertów do spraw bezpieczeństwa.

Ważnym tematem będzie wspomniane cyberbezpieczeństwo, ale również poszczególne, bardziej specyficzne aspekty świata cyfrowego, jak na przykład rozwój sztucznej inteligencji, jej implementacja w biznesie czy działaniach innych podmiotów. Uczestnicy wydarzenia będą mogli posłuchać dysput ekspertów na temat wdrażania dyrektywy NIS2, zagrożeniach związanych z wyciekami danych czy strategiami państwa i wojska na obronę przed współczesnymi zagrożeniami.

Nie obędzie się bez obecności przedstawicieli sił zbrojnych, a jednym z uczestników CYBERSEC 2024 będzie generał dywizji oraz Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni Karol Molenda. Głos zabierze także wspomniany wcześniej Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, szefowa gabinetu wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej nadzorująca politykę UE w zakresie bezpieczeństwa Despina Spanou czy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Dariusz Standerski.

Jakie punkty programu przewidziano na czas trwania wydarzenia? Oto wybrane z nich:

  • SAFEGUARDING THE PROGRESS. EUROPEAN CYBERSECURITY INDUSTRY HALFWAY THROUGH THE DIGITAL DECADE
  • ROAD TO THE POLISH PRESIDENCY 2025 - CYBERSECURITY PRIORITIES FOR EUROPE
  • THE FUTURE OF AI IN EUROPE
  • UNCOVERING GENDER-BASED DISINFORMATION IN POLISH POLITICS
  • STRENGTHENING NATO’S CYBERSECURITY POSTURE

Pełny plan dyskusji i prelekcji jest dostępny na oficjalnej stronie wydarzenia cscee24.cybersecforum.eu.

Przyszłość bezpieczeństwa cyfrowego

Jedym z wydarzeń odbywających się w ramach CYBERSEC 2024 będzie spotkanie członków CISO #Poland i przedstawicieli sektora ochrony informacji. Przedstawiciele i szefowie największych firm z Polski oraz zagranicy spotkają się w celu rozmowy i wymiany doświadczeń na temat występujących zagrożeń. To odpowiedź na m.in. rosnące ryzyko ataków hakerskich i wycieków danych, które są coraz powszechniejszym zagrożeniem w sferze cyfrowej.

Czas na praktykę i ADMIN Days

W Krakowie podczas CYBERSEC nie zabraknie też przestrzeni do praktycznego poznawania i zarządzania zagrożeniami w świecie cyfrowym. W tym wypadku mowa oczywiście o ADMIN DAYS. To specjalnie przygotowane warsztaty z zakresu zarządzania IT oraz bezpieczeństwa. Stworzono je z myślą o branżowych ekspertach i organizacjach, które chcą poszerzać swoje kompetencje w tej nieustannie ewoluującej dziedzinie.

Całodniowe warsztaty będą prowadzone w języku polskim i pozwolą nie tylko na poszerzenie wiedzy, ale również na wymianę doświadczeń czy nawiązywanie cennych kontaktów w branży. Warsztaty poprowadzone zostaną przez:

  • Piotra Adamczyka, Technical Account Managera w firmie Axence, który przedstawi najlepsze praktyki działu IT z perspektywy NIS2
  • Sławomira Szmulika, Kierownika Działu Informatyki Szpitala Specjalistycznego SP ZOZ MSWiA w Głuchołazach, omówi on kluczowe zadania dla administratorów IT, od codziennych obowiązków po planowanie reakcji kryzysowej (CRP)
  • Rafała Gołębiowskiego, menedżera ds. cyberbezpieczeństwa, przeprowadzi on praktyczne warsztaty, w których skoncentruje się na analizie incydentów, wykorzystując do tego zrzuty pamięci RAM i rejestrowany ruch sieciowy

Bilety na warsztaty dostępne są tylko dla posiadaczy wejściówek na konferencję CYBERSEC CEE EXPO & FORUM, które można kupić na stronie. Liczba miejsc jest ograniczona.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama