Jak połączyć się z WiFi bez hasła? Sprytny trik i tajny kod

Czy korzystanie z WiFi bez hasła jest możliwe? Tak, wystarczy wykorzystać pewien prosty sposób. Będziesz mógł udostępnić domową sieć WiFi każdemu gościowi. Przyda się to podczas rodzinnej wizyty czy imprezy ze znajomymi. Jak połączyć się z WiFi bez hasła?

Czy można używać WiFi bez hasła?

Podczas instalacji internetu bezprzewodowego w domu podłączamy do niego wszystkie używane urządzenia. Łączymy się przy pomocy smartfona, telewizora, konsoli do gier czy komputera. Czynność tę wykonujemy raz i na dłuższy czas możemy zapomnieć o haśle czy innych danych dostępowych. Co w sytuacji, gdy chcemy udostępnić internet wielu osobom jednocześnie?

Na pewno kojarzycie sytuację, gdy ktoś podczas spotkania lub imprezy pyta się gospodarza o hasło do WiFi. Gdzie je znaleźć i czy na pewno musisz odkurzyć router, żeby podać trudny do zapamiętania ciąg cyfr i liczb? Niekoniecznie. Są trzy dobre sposoby na korzystanie z WiFi bez znajomości hasła. Oto one.

Reklama

Internet bez hasła, czyli udostępnianie w pobliżu

Pierwszym proponowanym sposobem na skorzystanie z WiFi bez hasła jest funkcja Udostępnianie w pobliżu. Jest to funkcjonalność skierowana do posiadaczy telefonów z systemem Android, którzy znajdują się blisko siebie. Wystarczy, że nasz bazowy telefon będzie podłączony do domowej sieci WiFi, którą chcemy udostępnić.

W menu WiFi wchodzimy w sieć, do której jesteśmy podłączeni i wybieramy opcję Udostępnij. Naszym oczom ukaże się kod QR, a pod nim przycisk Udostępnij w pobliżu. Naciskamy go, a naszym oczom po chwili ukaże się lista dostępnych telefonów do podłączenia. Wybieramy dane urządzenie, po czym jego posiadacz będzie musiał zaakceptować udostępnianą sieć WiFi.

Wybrane urządzenie połączy się z WiFi bez wpisywania hasła. Ważne, aby nasz telefon, z którego udostępniamy internet miał włączone udostępnianie w pobliżu. Można to sprawdzić w ustawieniach, a konkretniej w zakładce "Google" i "Udostępnianie w pobliżu".

Jak podłączyć się do sieci WiFi bez hasła? Pomoże kod QR

Drugi sposób na WiFi bez hasła w telefonie jest równie prosty i w zasadzie wymaga od nas wykonania podobnych kroków. Podobnie jak poprzednio, tak i w tym przypadku musimy mieć nasz telefon podłączony do domowej sieci WiFi. Również wchodzimy w tę konkretną sieć i korzystamy z przycisku Udostępnij. Wtedy naszym oczom ukaże się wspomniany wcześniej kod QR.

Drugi smartfon (czyli ten, który ma połączyć się z siecią) musi zeskanować kod QR. To zrobimy wykorzystując np. aparat w telefonie lub aplikację. Cała reszta odbywa się automatycznie. Telefon podłączy się do sieci bez hasła - musi być w jego zasięgu.

Router WiFi w telefonie. Jak udostępnić internet?

Dwie powyższe metody pozwalały na połączenie się z siecią bez znajomości hasła. Istnieje jeszcze jeden sposób na udostępnianie internetu, choć nie jest on związany z WiFi czy podłączaniem się bez hasła. Chodzi oczywiście o aktywowanie routera w swoim telefonie. Sęk w tym, że wówczas nasze urządzenie nie działa z WiFi, lecz wykorzystuje transfer danych. Jest to przydatne np. w podróży, gdy jeden telefon ma dobry zasięg, a drugi nie - lub gdy tylko jedna osoba posiada działającą kartę SIM.

Wystarczy uruchomić router w telefonie/udostępnianie internetu. Należy to uprzednio właściwie skonfigurować. Dobrym pomysłem jest ustawienie hasła. Wszystko po to, aby podłączyć się mogły tylko osoby, którym chcemy udostępnić internet, nie zaś wszsycy dookoła. 

Co istotne, funkcja działa na iOS i Androidzie. Ważne, że nawet iPhone połączy się z siecią telefonu Android oraz odwrotnie.

Polecamy na Antyweb: Biedronka wyłączy swoją aplikację. Zostało tylko kilka dni

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wi-Fi | Internet | Internet mobilny | SEO | Android | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy