Messenger bez Facebooka. Jak założyć konto?

Chociaż Facebook nadal jest szalenie popularny, to coraz więcej osób ma duże wątpliwości dotyczące tej platformy. Kwestie prywatności, przetwarzania danych czy treści promowanych w serwisie nie podoba się wszystkim. Z drugiej strony jest Messenger, czyli komunikator, na którym możemy rozmawiać z bliskimi i nie tylko. Czy można założyć konto Messenger bez Facebooka? To możliwe. Sprawdź, jak z niego korzystać.

Messenger a Facebook

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych w Polsce i nie tylko. Przez lata korzystanie z niego było czymś naturalnym. Mając konto na Facebooku mogliśmy przy jego pomocy wysyłać wiadomości do znajomych osób. Później pojawiły się dodatkowe funkcje, jak tworzenie czatów grupowych, rozmowy głosowe, a nawet połączenia wideo.

Reklama

Nie dziwi zatem fakt, że sporo użytkowników Messengera chce nadal z niego korzystać, ale bez konieczności posiadania konta Facebook. Czy jest to możliwe? Sprawdźmy, jak używać Messengera bez konta na Facebooku.

Messenger bez konta na Facebooku. Jak założyć?

Jeszcze nie tak dawno Messenger był integralnym elementem Facebooka, co jednak po latach uległo zmianie. Co ciekawe, do 2019 roku możliwe było bezproblemowe korzystanie z tej apki jako osobnego programu - później nastąpiła integracja, a teraz, czyli od 2024 roku znowu można używać programów rozdzielnie - albo po prostu jeden bez drugiego. Na pewno kojarzycie niedawne komunikaty na Messengerze, które wyświetliły się po wejściu w apkę. To jeden z rezultatów zmian, jakie Meta musiała wprowadzić w swoich apkach.

Nowe konto Messenger bez Facebooka założymy w aplikacji mobilnej (Android i iOS), a także na stronie internetowej komunikatora. Po pobraniu oprogramowania wybieramy opcję zakładania nowego konta. Następnie pozostaje nam postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlą nam się na ekranie. To w zasadzie tyle - niewymagane są żadne skomplikowane kroki.

Czy warto mieć konto Messenger bez Facebooka?

Samo posiadanie konta Messenger bez konta na Facebooku nie różni się znacząco. W dalszym ciągu mamy dostęp do rozmów z innymi osobami na Messengerze, tworzenia czatów grupowych czy wysyłania zdjęć, plików i tym podobnych. Możemy też bez trudu dzwonić, nawet w formie wideo.

Niedostępne są jednak te funkcje, które ściśle powiązano z samym Facebookiem. Mowa tu choćby o czatach społeczności czy nawet wiadomościach dotyczących przedmiotów z Facebook Marketplace. Siłą rzeczy nie możnaby sensownie tego zespolić w sytuacji, gdy dany użytkownik nie ma konta na portalu - te są jego przedłużeniem i przełożeniem na platformę Messenger, a nie stanowią samodzielnej całości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Messenger | Meta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy