mObywatel dostaje kolejne nowości. Jedna z nich to nowa funkcja
mObywatel dostał nową aktualizację, która wprowadza dwie użyteczne nowości. Pierwsza z nich to Zagłosuj na pomysł, co pozwala wziąć czynny udział w wyborze projektów dla aplikacji. Druga z opcji dodana do platformy mObywatel dotyczy modułu Bezpiecznie w sieci. Zobaczmy, co nowego wprowadził resort cyfryzacji.
mObywatel to rządowa aplikacja, z którą Ministerstwo Cyfryzacji wiąże na najbliższe lata naprawdę duże plany. Niedawno resort informował, że w drodze jest około 200 nowych usług! Tymczasem została udostępniona mniejsza aktualizacja platformy, w której dodano dwie nowości.
Zagłosuj na pomysł w aplikacji mObywatel
Pierwszą z nowości jest nowa funkcja o nazwie Zagłosuj na pomysł. Dzięki niej użytkownicy aplikacji mObywatel będą mogli brać czynny udział w wyborze projektów do zrealizowania w postaci nowych dokumentów i usług, co z pewnością cieszy. Na tym nie koniec, bo opcji jest więcej.
W oficjalnym wykazie zmian nowej aktualizacji dla aplikacji mObywatel znajduje się również następujący zapis.
Możesz także zgłosić własne pomysły oraz przekazać swoje sugestie zmiany w aplikacji.
Z pewnością cieszy pierwsza z opcji. Kreatywni użytkownicy oprogramowania będą mogli w ten sposób nadsyłać własne sugestie. Kto wie, a może to właśnie wasz pomysł na nowość uwzględni Ministerstwo Cyfryzacji? Warto spróbować.
mObywatel dostaje też nowości dla Bezpiecznie w sieci
Moduł Bezpiecznie w sieci został dodany do mObywatela wcześniej w tym roku. Potem pojawiły się kolejne opcje i wraz z ostatnią aktualizacją platformy użytkownicy dostają następną nowość. Co to takiego?
Rozbudowaliśmy usługę Bezpiecznie w sieci o nową kategorię - Nielegalne treści. Od teraz za jej pomocą zgłosisz wszelkie niepokojące i nieodpowiednie treści dotyczące, np. dzieci w internecie.
Chcąc skorzystać z nowej opcji należy udać się do modułu Bezpiecznie w sieci i Zgłoś incydent. Następnie trzeba wybrać Nielegalne treści. Resort wyjaśnia, że takie zgłoszenia trafią do zespołu NASK Dyżurnet.pl, który następnie je przeanalizuje. W uzasadnionych przypadkach o incydentach będą powiadamianie zarówno odpowiednio służby w kraju, jak i międzynarodowe.
Warto dodać, że podejrzane treści można również zgłaszać poprzez specjalny formularz, który jest dostępny pod adresem dyzurnet.pl. Ponadto istnieją wtyczki dla popularnych przeglądarek (Firefox i Google Chrome), które ułatwiają raportowanie incydentów.
***
Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!