Trzy miejsca w domu, w których nigdy nie ustawiaj kamery

Monitoring w domu tworzy pewne poczucie bezpieczeństwa. Odstrasza potencjalnych włamywaczy od naszych czterech kątów. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych miejscach zamontowanie kamer nie przyniesie oczekiwanego efektu. Gdzie nie należy ustawiać kamer i jakie są najpopularniejsze błędy związane z instalacją?

Kamera w nieefektywnym miejscu

Mogłoby się wydawać, że nie potrzebujemy monitoringu obejmującego teren, który widzimy. Lepiej skierować kamery w miejsca, które są słabo widoczne. Okazuje się, że to jeden z najpopularniejszych błędów.

Z różnych badań wynika, że włamywacze najczęściej dostają się do domu przez drzwi frontowe lub okno. To zaskakujące, gdyż w ten sposób łatwo kogoś przyłapać. Okazuje się jednak, że nie zwracamy na te miejsca aż takiej uwagi. Dlatego właśnie tam sprawdzi się monitoring. 

Kamera w miejscach niestosownych

Część użytkowników monitoringu decyduje się również na instalację kamer w środku domu. Należy jednak zainstalować je z głową. Istnieją bowiem miejsca, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy nagrywać. Takimi miejscami są sypialnie oraz toaleta. Przyłapanie nas na nagrywaniu w takich miejscach skończyć się może na drodze prawnej.

Reklama

Problemy możemy mieć również w sytuacji, w której nagraliśmy czyjś teren prywatny. Chodnik i ulica przed naszym domem to miejsce publiczne. Inaczej sytuacja ma się w kwestii nagrania ogródka naszego sąsiada. Monitoring powinien rejestrować wyłącznie teren należący do nas.

Kamera w miejscu zasłoniętym przez inne obiekty

Przy instalacji kamery chcemy, żeby miała ona jak najlepsze pole nagrywania. Nie zastanawiamy się nad tym, czy w rzeczywistości nic nie zacznie zasłaniać obrazu. Może to być gałąź drzewa czy otwarte drzwi. Przedmioty pozostawione w okolicy kamery również doprowadzają do zmniejszenia pola widoczności. 

Jeśli kamera ma zostać zainstalowana w środku domu, starajmy się trzymać ją w miejscu trudnodostępnym dla ludzi i zwierząt. W przeciwnym wypadku w każdej chwili ktoś omyłkowo może ją przewrócić lub nawet uszkodzić. 

Inne błędy z instalacją kamer

Często błędem nie jest samo ustawienie kamer, co rozplanowanie instalacji. Zdarza się problem z uszkodzonym dyskiem w rejestratorze. Przyczyną takiej sytuacji jest zamontowanie go w nieprawidłowym miejscu. Kurz, pył, wilgoć i nieodpowiednia temperatura w łatwy sposób niszczą dysk twardy. Jest to jednak problem, który zdarza się coraz rzadziej. Wszystko za sprawą bezprzewodowych kamer. Nie potrzebują one połączenia z fizycznym dyskiem. Nagrania wysyłane są bezpośrednio do bazy w Sieci lub na naszym komputerze.

***

Czytaj także:

1 mld użytkowników sieci 5G przed końcem 2022 roku. To kamień milowy!

Smog. Czy warto kupić oczyszczacz powietrza do mieszkania?

Jak wybrać komputer do gier? Przegląd gotowych zestawów

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kamera | monitoring
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy