Ważna zmiana w Google Maps w Polsce. Chodzi o prędkość jazdy!

Google Maps w Polsce zyskuje nową funkcję, która na wybranych rynkach była dostępna od dawna. Aplikacja zaczęła wyświetlać w kraju limity prędkości. Dzięki temu kierowcy korzystający z nawigacji w Mapach Google będą mogli uzyskiwać informacje o obowiązujących ograniczeniach. Dostęp do nowości jest, póki co, ograniczony.

Aplikacja Google Maps na wybranych rynkach wyświetla limity prędkości od dawna. Jest to popularne rozwiązanie, które znamy także z Map Apple, Waze czy Yanosika. W Polsce jednak w przypadku platformy Google do niedawna z takiej opcji nie mogliśmy korzystać. Teraz to uległo zmianie.

Reklama

Google Maps wyświetla informacje o limitach prędkości w Polsce

Użytkownicy Map Google z Polski w trakcie weekendu zaczęli raportować poprzez media społecznościowe oraz grupy, że w kraju aplikacja zaczęła wyświetlać limity prędkości. Jak to wygląda?

Doskonale oddaje to zrzut ekranowy udostępniony przez jednego z użytkowników w serwisie X (dawniej Twitter). Widzimy, że stosowna informacja znajduje się w prawym górnym rogu okna nawigacji. Tuż pod ikonką kierunku. Ma ona postać znaku zakazu z informacją o maksymalnej prędkości na danym odcinku.

Taka opcja z pewnością znajdzie uznanie wśród wielu kierowców, którzy spoglądają na nawigację i w ten sposób będzie można m.in. uniknąć mandatów. Z drugiej strony pamiętajmy, że powinniśmy zachować czujność na trasie i spoglądać na znaki drogowe, które również wyświetlają informacje o obowiązujących ograniczeniach prędkości.

Nowa funkcja nie u wszystkich użytkowników

Warto mieć na uwadze, że nowość z Google Maps nie jest jeszcze dostępna u wszystkich użytkowników w Polsce. Informacje o limitach prędkości pojawiają się u wybranych osób. Być może ograniczenia związane są z trasami lub też nowe opcje są wdrażane w kraju etapami, co gigant z Mountain View w przypadku własnych aplikacji często robi. Z pewnością jest to jednak zmiana na duży plus.

Aplikacja zyskała inne nowości

Google w ostatnim czasie poinformowało o znacznie większej liczbie nowości, które przygotowano z myślą o aplikacji Mapy. Wśród nowych funkcji warto wspomnieć o Immersive View, co pozwala na zobaczenie trasy przed wyruszeniem w podróż poprzez prześledzenie poszczególnych etapów wyjazdu. Po dotarciu nie miejsce z pomocą przychodzi Obiektyw, który pozwala na lepsze poznanie najbliższego otoczenia naszego celu.

Google Maps zyskało także nowe opcje dla nawigacji. Są to bardziej szczegółowe informacje ma mapie, które mają lepiej odzwierciedlać warunki na drodze. Na koniec warto wspomnieć o udogodnieniach dla właścicieli pojazdów elektrycznych. Firma wprowadziła do aplikacji nowe szczegóły związane ze stacjami ładowania, gdzie można uzyskać informacje o zgodności ładowarek z autem czy też prędkością procesu, który czeka nas po podłączeniu przewodu. Wszystko to sprawia, że korzystanie z popularnej platformy jest jeszcze lepsze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Mapy Google | aplikacje mobilne | motoryzacja | Nawigacja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama