LG GW620 - smartfon Web 2.0

Telefonów z Androidem mamy pod dostatkiem, ale każdy nowy smartfon z systemem operacyjnym Google przyjmujemy z radością. Jak sprawuje się GW620 produkcji koreańskiego LG?

LG musiało regularnie mierzyć się z jednym, dużym problem podczas produkcji swoich telefonów - brakiem dobrego systemu operacyjnego. Teraz jednak LG, jak i wielu innych producentów, zostało uratowanych przez Androida. System Google jest solidny, udany i zasadniczo darmowy - zatem coraz częściej trafia do smartfonów. Czy jego implementacja w modelu GW620 była udanym zabiegiem?

Rzut okiem

W pudełku z GW620 znajdziemy standardowe wyposażenie - telefon, kabel USB i ładowarkę, niezły zestaw słuchawkowy oraz sterowniki i instrukcję obsługi. Również sam telefon wygląda bardzo standardowo, ze swoim typowo minimalistycznym designem i czarną, plastikową obudową. Omawiany smartfon nie ma zaskakujących rozmiarów, z "gabarytami" 109 na 54,5 na 15,9 mm i wagą 139 g.

Także liczbę przycisków na telefonie ograniczono do minimum - na szczęście zdecydowano się natomiast na wysuwaną klawiaturę QWERTY. Mimo wszystko jest to nadal najlepszy ze sposobów pisania na telefonach komórkowych. Klawiatura co prawda nie jest duża, ale powinna w pełni wystarczyć do oczekiwanych od niej zadań. Podsumowując - telefon GW620 wygląda nieźle, ale nie należy spodziewać się jakichkolwiek rewelacji.

Reklama

W praniu

Opisywany sprzęt działa w oparciu o system Android w wersji 1.5. O tym, co potrafi system mobilny Android można przeczytać w materiale o G1 Google. Szkoda, że LG nie zdecydowało się na implementacje Androida 2.0 lub 2.1 - przez to już na wejściu telefon traci w stosunku do swoich nowszych braci.

LG nie wprowadziło wiele nowego w nawigacji znanej z Androida. GW620 wyposażono w aplikację SNS Manager, która pozwala sprawdzić status znajomych w sieci, zostawiać im swoje komentarze lub zdalnie tworzyć wpisy w serwisach społecznościowych. System działa z serwisami Facebook i Twitter - ale Android ma przecież pod dostatkiem takich aplikacji. Mimo wszystko - każda duża firma zajmująca się komórkami przygotowuje podobną aplikację dla swoich modeli.

Co ciekawe, telefon nie ma wirtualnej klawiatury QWERTY. Trudno powiedzieć dlaczego - w końcu inne modele smartfonów z wysuwaną klawiaturą QWERTY mają także jej wirtualny odpowiednik. Tutaj do dyspozycji oddano nam jedynie klawiaturę alfanumeryczną.

Poza tym, GW620 działa poprawnie - nie jest tak szybki jak Milestone Motoroli, ale staje w szranki z Galaxy Samsunga. Więcej informacji o specyfikacji telefonu można znaleźć na dole testu.

Multimedia i bateria

Oczywiście GW620 jest promowany także jako telefon multimedialny. Zamontowany tu aparat 5 Mpix ma diodę flesz, a sam telefon wyposażono w technologie Auto Face-Tagging oraz Face To Action, które rozpoznają i zapamiętują twarze. Zdjęcia robione przy pomocy smartfona LG są dobre, aczkolwiek niczym nie zaskoczą (szczególnie w ciemnych pomieszczeniach). Telefon rejestruje materiały wideo w rozdzielczości 720 na 480 przy 30 klatkach na sekundę, ale to czysta teoria - nakręcony materiał nie prezentuje się aż tak dobrze.

Telefon firmowo obsługuje format DviX/XviD, co jest plusem, gdyż sam Android tego formatu nie odtwarza. Kolejną bardzo mocną stroną okazuje się być bateria, która potrafi bez problemów wytrzymać około 50 godzin zwyczajnej pracy (multimedia, rozmowy etc).

Podsumowanie

Obecna cena GW620 - około 1,3 tys. zł - jest dość wygórowana, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dostępną na rynku konkurencję. Zatem należy się zwyczajnie zastanowić przed ewentualnym zakupem. W każdym wyjściu - kolejny, solidny smartfon na Androidzie.

PLUSY

+ świetna bateria,

+ ergonomia,

+ wsparcie na DivX/XivD.

MINUSY

- niczym się nie wyróżnia,

- nie ma wirtualnej klawiatury QWERTY,

- cena a jakość i konkurencja.Specyfikacja LG GW620

- wymiary: 109 na 54,5 na 15,9 mm,

- waga: 139 g,

- Pasmo i zakres: GSM/GPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz), UMTS/HSDPA (900/2100 MHz),

- Wyświetlacz: 3-calowy, dotykowy ekran TFT o rozdzielczości 320 x 480 i 265 tys. kolorów,

- Pamięć: 256MB pamięci RAM, 512MB pamięci ROM, slot kart microSD (do 32GB max),

-Komunikacja: WiFi, odbiornik GPS i Bluetooth 2.0 z A2DP,

- Aparat: 5Mpix z autofokusem, lamp LED, wideo w formacie 720 na 480 w 30 klatkach na sek.,

- OS: Google Android 1.5.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | bateria | Android | telefon | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy