Najlepsze piosenki na telefonie. Jak pobrać muzykę z YT?

YouTube to jedna z największych baz muzyki w sieci. Na serwery platformy każdy może wysłać utwór własnego autorstwa. Z tej możliwości korzystają nie tylko popularni artyści, ale również ci pracujący niezależnie od większych studiów muzycznych. Publikują własne kawałki lub remiksy. Nie dziwi zatem fakt, że wielu użytkowników wykorzystuje YouTube nie tylko do oglądania filmów, ale także do streamowania muzyki. Zastanawiasz się, jak pobrać ją z YT na swój telefon lub na komputer?

YouTube Premium. Płatny sposób na pobieranie muzyki

Serwis YouTube wprowadził płatną wersję swojej usługi w kilku krajach w 2015 roku pod nazwą YouTube Red. W 2018 roku została ona zmieniona na YouTube Premium, a rok później trafiła także do Polski. Tym samym od 2019 roku można nabyć wersję Premium i zyskać wiele ciekawych możliwości, m.in. korzystania z serwisu bez reklam czy YouTube Music.

Po wykupieniu abonamentu możemy też pobierać pliki dźwiękowe i filmy bez korzystania z dodatkowych aplikacji. 

Reklama

Dzięki subskrypcji YouTube Premium użytkownik może samodzielnie pobrać praktycznie każdy plik. Wystarczy kliknąć lub stuknąć na smartfonie "Pobierz". Wówczas wybrany film lub plik muzyczny znajdzie się w bibliotece programu. To oznacza, że można go obejrzeć lub przesłuchać bez dostępu internetu, lecz wyłącznie w aplikacji YouTube.

Jak pobrać muzykę z YT na telefon z Androidem?

Android to system operacyjny, który otwiera szereg możliwości użytkownikom. Kategoria aplikacji przeznaczonych do pobierania muzyki z YouTube jest szeroka, a poszczególne programy różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami technicznymi. W tym np. ilością zajmowanego miejsca, ceną, jak i łatwością użytkowania. Ich instalacja nie zawsze jest jednak prosta.

Jedną z popularniejszych aplikacji jest NewPipe. Program należy pobrać samodzielnie ze strony producenta, po czym zainstalować w pamięci swojego urządzenia, wykorzystując w tym celu sideloading. Apka nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Google Play.

Po przeprowadzeniu procesu instalacji, podobnie jak podczas korzystania usługi YouTube Premium, można pobrać każdy plik za pomocą przycisku "Pobierz". Jednak tym razem zapisze się on bezpośrednio w pamięci telefonu. Co ważne, można ściągnąć cały plik - czyli film wraz z dźwiękiem - lub tylko ścieżkę audio. 

Jak pobrać muzykę z YT na iPhone'a?

iOS jest systemem nieco bardziej "zamkniętym" niż Android. Dlatego zainstalowanie na nim aplikacji firm trzecich bywa skomplikowane i może wymagać np. zastosowania Jailbreaka. W pewnym stopniu zmieniło się to jednak wraz z pojawieniem się aplikacji Skróty w 2018 roku i premiery iOS 12. Program otworzył użytkownikom mnóstwo możliwości, w tym także pobieranie plików z serwisu YouTube.

Wystarczy wgrać do aplikacji Skróty niewielki skrypt, np. JAYD - Another YouTube Downloader. Umożliwia on ściągnięcie na telefon całego pliku lub tylko ścieżki dźwiękowej bez instalowania dodatkowych aplikacji. Jest zatem stosunkowo bezpieczny. Po jego zainstalowaniu wystarczy przy wybranym przez siebie pliku wideo w aplikacji YouTube stuknąć w opcję "Udostępnij" i skopiować link, po czym wkleić go do skryptu. Można w ten sposób pobrać cały plik, czyli wideo wraz z dźwiękiem, lub sam dźwięk. Zamiast przeklejania linku, można także udostępnić plik wideo bezpośrednio z serwisu YouTube do aplikacji Skróty.

Jak pobrać muzykę z YT na komputer?

Systemy Windows oraz MacOS dają zdecydowanie najwięcej możliwości. Na komputerze można zainstalować bez "szukania obejść" każdą aplikację kompatybilną z danym środowiskiem. Wcale jednak nie trzeba. Wystarczy skopiować link z wybranym przez siebie plikiem dźwiękowym lub wideo do witryn, które pozwalają wygenerować plik audio lub video z materiałów YouTube. 

To bardzo łatwy proces, który można wykonać bez instalowania dodatkowych programów nieznanego pochodzenia. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość wybranej witryny. Niektóre mają nachalne reklamy, inne z kolei wysyłają niechciane powiadomienia lub mogą zawierać złośliwy kod.

Tak czy inaczej, pobieranie piosenek z serwisu YouTube jest dość proste, wymaga jednak zaangażowania i odpowiedzialności. Na rynku znajdują się bowiem bezpieczne aplikacje tworzone przez pasjonatów, jak i takie, którym zdecydowanie nie warto ufać ze względu na to, że mogą zawierać złośliwy kod. 

Należy przy tym pamiętać, aby przed pobraniem materiałów z YouTube sprawdzić kwestię praw autorskich, np. licencję, na jakiej został udostępniony dany utwór. Ma to znaczenie w kontekście legalności ściągnięcia pliku z YT na telefon czy komputer. Takich materiałów nie można również udostępniać dalej w celach zarobkowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: YouTube | Google | Android | YouTube Premium | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy