Reklama

Czy trzeba płacić za YouTube Premium, żeby pozbyć się reklam? Niekoniecznie

YouTube bombarduje widzów reklamami i jakiś czas temu ogłosił, że w przyszłości będzie ich jeszcze więcej. Jak pozbyć się reklam na YouTube? Serwis stworzył płatną wersję Premium, która załatwi problem reklam raz na zawsze. Ale czy trzeba za to płacić?

YouTube bez reklam w wersji Premium

Usługa abonamentowa YouTube Premium daje nam dostęp do pobierania filmików na telefony pod tryb offline czy korzystania z usługi YouTube Music. 

Warto zwrócić uwagę, że w abonamencie dostajemy również blokadę reklam. Za 23,99 zł miesięcznie możemy mieć całkowity spokój od bombardujących nas promocji. 

Posiadając opłacony abonament, dostęp do blokady otrzymujemy na każdym urządzeniu, na którym jesteśmy zalogowani do swojego konta.

YouTube bez reklam. Czy pomoże AdBlock?

Korzystając z komputera, użytkownik ma najwięcej możliwości na blokowanie irytujących treści, porównując do opcji, jakie daje nam telefon komórkowy. Wszystko przez duży wybór przeglądarek. Większość z nich posiada własne wbudowane "sklepy", będące bazą różnego rodzaju wtyczek, ułatwień dostępów i dodatków wizualnych.

Reklama

Szukając odpowiedniego programu blokującego reklamy, możemy zastanowić się nad popularnym (również na telefony) AdBlockiem. Istnieją również inne aplikacje, o takim samym zastosowaniu - Ghostery, uBlock Origin czy R.O.B.E.R.T. Możemy też zacząć korzystać z przeglądarki, która posiada własną, wbudowaną blokadę, jak np. Opera.

YouTube bez reklam na smartfonach z Androidem i iPhone'ach

Największym wyzwaniem pod kątem korzystania z YouTube, jest używanie aplikacji w telefonie. Pojawia się tutaj bardzo smutna wiadomość dla przeglądających filmiki na małym ekranie smartfona. Nie da się zablokować reklam bezpośrednio aplikacji zainstalowanej na naszym urządzeniu. 

Oczywiście problem ten dotyczy wyłącznie tych, którzy nie chcą płacić za YouTube Premium.

Jedyna opcja, jaka ratuje nas na smartfonach, to korzystanie z YouTube w przeglądarce. Musimy tylko zainstalować do niej dodatkową wtyczkę blokującą reklamy. Przeważnie dodatki do przeglądarek są uniwersalne i działają zarówno na komórkach, jak i na komputerach. 

Czy aplikacje blokujące reklamy na YouTube są legalne?

Istotną kwestią jest odpowiedź na pytanie, czy korzystanie z wtyczek blokujących reklamy jest legalne. W końcu przez aplikacje zewnętrzne blokujemy właścicielom treści dostęp do zarobku. Zastanówmy się natomiast nad tym, dlaczego decydujemy się na "siłowe" blokowanie reklam z każdej możliwej strony internetowej. Po prostu jest tego już stanowczo za dużo, a co gorsza, to nie koniec zasypywania nas reklamami.

Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie dotyczące legalności funkcjonowania AdBlocka i innych wtyczek blokujących. Wszystko za sprawą pozwania twórców blokady przez Axel Springer. 

Zgłosili oni do sądu fakt, że wtyczki zakłócają odbiór treści na stronie oraz mają wgląd w materiały niepożądane i szkodzą zarobkom firmy, jednocześnie łamiąc prawa autorskie. 

Sąd natomiast uznał, że AdBlock i inne podobne aplikacje są w pełni legalne i nie naruszają one w żaden sposób zasad funkcjonowania stron internetowych. Możemy zatem być spokojni i dalej korzystać z wtyczek. 

Zobacz video:


Czytaj także:
Jak reklama dostała się do popkultury
Koniec spersonalizowanych reklam? Parlament Europejski walczy o prywatność użytkowników

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy