To będzie najwyżej położony ogród i bar w Unii. Otwarcie tego lata
Na szczycie Varso Tower, najwyższego budynku w UE, powstaje Highline Warsaw – panoramiczna atrakcja miejska z widokiem na całą Warszawę. Latem 2025 roku otworzy się tam multimedialna przestrzeń z barem, tarasami i instalacjami VR.

Latem 2025 roku Warszawa wzbogaci się o nową atrakcję - Highline Warsaw, najwyżej położony punkt widokowy w Unii Europejskiej. Znajdzie się on na szczycie 310-metrowego wieżowca Varso Tower, zaprojektowanego przez brytyjską pracownię Foster + Partners. Nowa przestrzeń zaoferuje spektakularne widoki na okolicę.
Za projekt odpowiada firma Magnicity - międzynarodowy operator panoramicznych atrakcji miejskich z Paryża, który zarządza podobnymi punktami m.in. w Berlinie, Rotterdamie, Chicago i Paryżu. Warszawa będzie szóstą lokalizacją w portfolio firmy, a Highline Warsaw jej najwyżej położonym punktem w Europie.
Co znajdziemy na najwyższych piętrach Varso Tower?
Na zwiedzających czekać będzie aż 1800 mkw przestrzeni wypełnionej interaktywnymi instalacjami z elementami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zlokalizowane na dwóch poziomach - 49. i 53. piętrze - tarasy zaoferują zarówno otwartą przestrzeń z zielenią, jak i zabudowaną strefę widokową. Na wysokości 205 metrów znajdzie się odkryty taras z ogrodem i panoramicznym barem, zaś piętro wyżej - zamknięta przestrzeń z multimedialnymi ekspozycjami.
Sercem projektu będzie HighGarden, bar z widokiem na całą stolicę, zaprojektowany jako miejsce relaksu i spotkań z widokiem na panoramę miasta. Goście będą mogli skorzystać także ze strefy fotograficznej i... sklepu z pamiątkami.

Highline Warsaw "to coś więcej niż punkt widokowy"
Jak zapowiadają przedstawiciele Magnicity, projekt ma nie tylko przyciągać turystów, ale też stać się przestrzenią bliską mieszkańcom Warszawy - miejscem, które oddaje ducha miasta i zachęca do spojrzenia na stolicę z nowej perspektywy.
Nie kopiujemy miast – pokazujemy to, co w nich wyjątkowe. Highline Warsaw i HighGarden to coś więcej niż kolejny punkt widokowy – to przestrzeń, która odzwierciedla energię, kreatywność i ambicję Warszawy.
Z atrakcji udostępnianych przez Magnicity rocznie korzysta ponad 3 miliony osób. Jest więc całkiem spora szansa, że warszawski punt przyciągnie miłośników wysokości i dalekich obserwacji.

