BAE Systems

Poniedziałek, 15 stycznia 2024 (12:26) Aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2024 (14:29)
BAE Systems to brytyjska firma obronna i przemysłowa, zajmująca się produkcją i dostarczaniem zaawansowanych technologii obronnych, systemów lotniczych, morskich i elektronicznych. Jest jednym z największych dostawców uzbrojenia na świecie.
BAE Systems - najważniejsze informacje
Myśliwiec Eurofighter Typhoon od BAE Systems. /123RF/PICSEL

BAE Systems - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    1999

  • Kraj założenia:

    Wielka Brytania

BAE System. Co to za firma?

BAE Systems, czyli British Aerospace Electronic Systems, to międzynarodowa firma obronna, bezpieczeństwa i lotnicza z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Jest jednym z największych dostawców na świecie w zakresie obrony, bezpieczeństwa i produktów lotniczych, z kluczowymi operacjami w wielu krajach na całym świecie. 

Firma została założona w 1999 roku w wyniku połączenia dwóch głównych brytyjskich firm zbrojeniowych, British Aerospace (BAe) i Marconi Electronic Systems (MES). Od tego czasu rozwijała się zarówno organicznie, jak i przez liczne przejęcia, stając się jednym z wiodących graczy w globalnym przemyśle obronnym.

Co produkuje BAE Systems?

BAE Systems działa w wielu sektorach przemysłu obronnego i lotniczego. 

Główne obszary działalności to: systemy lotnicze (w tym myśliwce, bomby i śmigłowce), systemy morskie (w tym okręty podwodne i niszczyciele), systemy lądowe (w tym pojazdy opancerzone), zaawansowane elektroniki, cyberbezpieczeństwo oraz usługi wsparcia i utrzymania. 

Firma dostarcza również zaawansowane systemy uzbrojenia i komunikacji dla wielu rządów na całym świecie.
 
BAE Systems jest ważnym dostawcą dla wielu sił zbrojnych na całym świecie, w tym dla brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Firma ma kluczowe stanowiska w wielu międzynarodowych programach obronnych i jest zaangażowana w liczne współprace międzynarodowe. 

Jej produkty i usługi są uznawane za jedne z najlepszych na świecie, a jej zaangażowanie w innowacje pomaga kształtować przyszłość przemysłu obronnego.
 
BAE Systems produkuje i dostarcza zaawansowane samoloty wojskowe, śmigłowce oraz systemy bezzałogowe. Przykłady to Eurofighter Typhoon, myśliwiec wielozadaniowy oraz Taranis, zaawansowany bezzałogowy pojazd bojowy (UCAV). 

Firma oferuje również systemy uzbrojenia dla lotnictwa oraz różnego rodzaju wsparcie dla istniejących flot samolotów.
 
BAE jest liderem w produkcji okrętów isystemów morskich. Wśród ich produktów znajdują się niszczyciele typu 45, okręty podwodne klasy Astute oraz fregaty typu 26. 

BAE Systems projektuje i produkuje także różne pojazdy opancerzone i uzbrojenie lądowe. Przykłady to pojazd opancerzony CV90 oraz M109 Paladin, samobieżne działo artyleryjskie.
 
Jeśli chodzi o nowe technologie, to elektronika jest kluczowym obszarem działalności BAE Systems. Firma produkuje radary, sensory, systemy komunikacji oraz systemy zarządzania walką dla sił zbrojnych na całym świecie. 

W obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych BAE Systems oferuje też zaawansowane rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa. 

Firma pomaga klientom w obronie przed cyberatakami, oferując usługi z zakresu wykrywania, ochrony i reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa.
  
Oprócz produkcji zaawansowanego sprzętu BAE Systems dostarcza usługi wsparcia i utrzymania dla klientów na całym świecie. Firma oferuje szkolenia, naprawy, modernizacje oraz wsparcie logistyczne dla swoich produktów.

BAE Systems - Wiadomości