Apple ogłasza termin WWDC 2024. iPhone'y dostaną nowe funkcje oparte na AI

WWDC 2024 to tegoroczna konferencja Apple dla deweloperów, gdzie zostaną zaprezentowane nowe systemy operacyjne. Wśród nich będzie iOS 18 dla iPhone'ów, który ma wprowadzić liczne nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji. Co jeszcze zobaczymy w trakcie WWDC 2024 za kilka miesięcy?

Apple przerwało milczenie w kwestii tegorocznej konferencji dla deweloperów i podało termin WWDC 2024. Wydarzenie odbędzie się w dniach 10-14 czerwca. Pierwszego dnia w Apple Park odbędzie się keynote, gdzie pojawi się Tim Cook i spółka. W trakcie eventu nastąpi rezentacja nowych systemów operacyjnych i nie tylko.

W trakcie WWDC 2024 Apple pokaże iOS 18 z AI

W trakcie keynote otwierającego WWDC 2024 zobaczymy iOS 18, czyli dużą aktualizację oprogramowania dla iPhone'ów. Przecieki sugerują, że ma to być największe uaktualnienie dla telefonów z logo nadgryzionego jabłka w historii. Duży nacisk zostanie położony na funkcje oparte na AI.

Reklama

Wraz z iOS 18 iPhone'y mają otrzymać liczne nowości związane ze sztuczną inteligencją. Niestety nic nie wskazuje na to, że Siri wyrośnie na konkurenta ChatGPT. Apple rzekomo rozważa wykorzystanie modeli innych firm, w tym pod uwagę brane jest Gemini opracowane przez Google. Ponadto zostanie zaimplementowanych wiele opcji opartych na AI, które obejmą różne użyteczne aspekty platformy.

Ponadto w iOS 18 ma pojawić się odświeżony ekran domowy, który od lat jest skostniały. Wraz z nową aktualizacją Apple planuje dać użytkownikom więcej opcji z zakresu personalizacji tego elementu oprogramowania. Nowości obejmujących inne obszary systemu będzie oczywiście więcej.

Co jeszcze Apple zaprezentuje w trakcie WWDC 2024?

Tegoroczna konferencja WWDC 2024 przyniesie nie tylko zapowiedź iOS 18 dla iPhone'ów. Spodziewamy się także prezentacji iPadOS 18 dla iPadów, tvOS 18 dla Apple TV, macOS 15 dla Maców oraz watchOS 11 dla zegarków Apple Watch. Nie zabraknie również visionOS 2.0 dla gogli Vision Pro.

Możliwe, że w trakcie WWDC 2024 zostanie zaprezentowany także nowy hardware, bo tak bywało przed laty. Być może zobaczymy nowe komputery Mac, ale na razie nie jest to jeszcze nic pewnego.

Apple w czerwcu zaprezentuje nowe systemy, ale użytkownicy prędko ich na własnych urządzeniach nie zobaczą. Po keynote na WWDC 2024 oprogramowanie trafi w ręce deweloperów, a kilka tygodni później ruszą publiczne beta testy. Wtedy nowy software na zgodnych sprzętach będą mogli wypróbować wszyscy chętni użytkownicy. Na finalne wersje aktualizacji trzeba będzie poczekać dłużej, bo co najmniej do września tego roku.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WWDC | Apple | iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy