Funkcja udostępniania w pobliżu z Androida otrzymuje wyczekiwaną nowość

Udostępnianie w pobliżu to funkcja Androida, którą Google cały czas rozwija. Jeśli próbowaliście wcześniej w ten sposób przesyłać wiele plików w folderach, to zapewne wiecie, że mogło to prowadzić do bałaganu. Teraz to uległo zmianie i udostępnianie całych folderów z telefonu na komputer będzie sprawniejsze.

 Google wprowadziło do Androida funkcję udostępniania w pobliżu kilka lat temu. Była to swego rodzaju kopia AirDrop znanego użytkownikom sprzętów z logo Apple. Teraz platforma otrzymuje wyczekiwaną nowość, którą zauważył znany obserwator zielonego robota, Mishaal Rahman prowadzący podcast poświęcony Androidowi.

Reklama

Udostępnianie folderów prowadziło do bałaganu

Funkcja udostępniania w pobliżu pozwalała już wcześniej na przesłanie wielu plików, ale jeśli były one umieszczone w katalogach, to na urządzeniu odbiorcy mogło to prowadzić do pewnego bałaganu. Struktura folderów mogła być zaburzana. Teraz to uległo zmianie. Przesyłanie całych katalogów nie sprawia, że dane zmieniają swoje miejsce. Jak skorzystać z nowości?

Na urządzeniu z Androidem należy uruchomić aplikację Pliki i następnie wskazać katalog do przesłania oraz przytrzymać go palcem. Następnie należy stuknąć ikonę Udostępniania w pobliżu w prawym górnym rogu i rozpocząć transfer danych z wybranym urządzeniem. Nie musi to być wyłącznie inny telefon z Androidem, bo mogą to być również komputery z systemami operacyjnymi Windows lub ChromeOS.

Nowa funkcja z Androida w aplikacji Pliki

Warto dodać, że testy tego rozwiązania Google zaczęło prowadzić wcześniej w tym roku. Pierwsze raporty na ten temat pochodzą z maja. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że opcja działa tylko w połączeniu z aplikacją Pliki na Androida. W innych menedżerach danych nie znajduje na razie zastosowania. Co nie zmienia faktu, że można sobie z tym poradzić na inne sposoby. Na przykład skompresować różne dane do jednego pliku zip i następnie przesłać go na inne urządzenie.

Apple również rozwija własne "udostępnianie w pobliżu". AirDrop w tym roku otrzyma sporo nowych opcji. Wraz z aktualizacją iOS 17 na telefonach z logo nadgryzionego jabłka będzie można szybciej inicjować przesyłanie danych czy też łatwo udostępniać kontakty. W tym celu trzeba będzie tylko zbliżyć iPhone'a do innego telefonu z iOS lub też zegarka Apple Watch. Wszystkie te nowości mają zostać wprowadzone jesienią.

Polecamy na Antyweb | EV, BEV, PHEV, FCEV i więcej - co oznaczają te skróty? Elektromobilność bez tajemnic

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy