Apple Watch

Apple Watch to smartwatch z systemem operacyjnym WatchOS, który bazuje na systemie iOS znanym z innych produktów marki, jak iPhone, iPod oraz iPad. Na zegarku Apple można wyświetlać komunikaty z telefonu, odbierać przychodzące rozmowy czy zarządzać pocztą. Smartwatch jest kompatybilny z iPhone'ami. W App Store dostępne są aplikacje dedykowane właśnie Apple Watch, które dodatkowo zwiększają jego funkcjonalność.
Apple Watch - najważniejsze informacje
Apple Watch to popularny smartwatch marki. /materiały prasowe

Apple Watch - najważniejsze informacje

  • Marka:

  • Rodzaj/Typ:

    smartwatch

Apple Watch miał swoją premierę w kwietniu 2015 roku. Kolejne odsłony zegarków pojawiają się co rok.

Apple produkuje zegarki przede wszystkich dla osób, które spędzają czas aktywnie. Smartwatche wyposażone są w liczne funkcje, dzięki którym da się monitorować zarówno funkcje organizmu, jak i przebieg treningu. W każdym modelu od Apple można mierzyć m.in. liczbę kroków i spalonych kalorii. Można także sprawdzić swoje postępy w wybranych dyscyplinach sportowych, np. w bieganiu, pływaniu czy jodze. Ci istotne, swoje osiągnięcia da się udostępniać innym użytkownikom.

Apple szczyci się wydajnością wszystkich swoich urządzeń, a Apple Watch nie jest w tym względzie wyjątkiem. Modele zegarków z 2022 roku mają na wyposażeniu dwurdzeniowy, 64-bitowy procesor, który gwarantuje sprawne działanie urządzenia. 

Na 2023 rok planowana jest premiera Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2. 

Apple Watch – ciekawostki

  • Język polski pojawił się w zegarkach marki Apple wraz z finalną wersją systemu watchOS 2. Tłumaczenia są dobrej jakości. 

  • Ciekawym udogodnieniem dostępnym w Apple Watch jest tryb nocny. Jeżeli urządzenie jest naładowane, przy leżeniu na boku będzie wyświetlać czas w orientacji poziomej, natomiast ekran rozjaśniać się będzie stopniowo, gdy zbliżać będzie czas budzenia (użytkownik samu ustala, jaki).

  • Apple Watch to pierwsze w pełni nowe urządzenie marki po śmierci Steve’a Jobsa. Od innych produktów Apple odróżnia go także to, że wyposażony jest w ekran w technologii OLED.

Więcej na temat Apple Watch

Apple Watch - Wiadomości