Sprzedajesz telefon? Lepiej wyczyść go wcześniej do zera

Sprzedaż telefonu powinna zostać poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami. Nie chodzi tu jedynie o opisanie jego specyfikacji oraz stanu potencjalnym nabywcom. Przed przekazaniem urządzenia innej osobie, warto wyczyścić je do zera z wszelkich prywatnych rzeczy, takich jak wiadomości czy zdjęcia. Jak to zrobić?

Jak wyczyścić telefon do zera przed sprzedażą?

Przed sprzedażą telefonu, lepiej usunąć z niego wszelkie zapisane hasła, a także wylogować się z wszystkich aplikacji i odinstalować je. W przypadku aplikacji bankowych warto usunąć smartfona z zaufanych urządzeń. Dobrze również wylogować się z kont Google lub Apple ID. Z telefonu zaleca się również usunąć wszystkie kontakty, smsy, dokumenty oraz filmy czy zdjęcia

Reklama

Przed usuwaniem czegokolwiek z telefonu, warto zrobić kopię zapasową. W przeciwnym razie odzyskanie wymazanych danych może okazać się niemożliwe. Ważne zdjęcia, filmy czy dokumenty lepiej umieścić w chmurze lub zapisać na dysku zewnętrznym. 

Ustawienia fabryczne telefonu. Kompletny reset usunie wszystkie dane

Jedną z czynności, które warto przeprowadzić przed sprzedażą telefonu, jest przywrócenie jego ustawień fabrycznych. Tego typu operacja sprawi, że po ponownym uruchomieniu urządzenia wymagana będzie jego początkowa konfiguracja, czyli taka, jaka miała miejsce podczas pierwszego uruchomienia sprzętu. 

Przywrócenie ustawień fabrycznych telefonu jest równoznaczne z usunięciem wszystkich danych i aplikacji użytkownika. Ich późniejsze przywrócenie jest praktycznie niemożliwe, wobec czego lepiej zadbać o kopię zapasową przed rozpoczęciem procesu kompletnego resetu telefonu.

W jaki sposób przywrócić smartfona do ustawień fabrycznych? W przypadku telefonu z systemem Android należy przejść do "Ustawień", a następnie "Telefon – informacje" i "Resetowanie". W zależności od nakładki systemowej, opcji przywracania ustawień fabrycznych można również poszukać w "Opcjach resetowania" czy "Opcjach przywracania systemu". 

A jak wykonać przywracanie ustawień fabrycznych na iOS? Rzeczoną opcję można znaleźć wybierając "Ustawienia" potem "Ogólne", a następnie "Przenieś zawartość lub wyzeruj [Urządzenie]". Następnie trzeba kliknąć "Wymaż zawartość i ustawienia".

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czyszczenie telefonu | Android | Apple | Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy