Jakie wymiary ma bagaż podręczny i ile może ważyć mała walizka?

Wymiary bagażu podręcznego różnią się w zależności od wybranego przewoźnika. Niestety nie ma też jednej odpowiedzi na pytanie, ile może ważyć mała walizka, którą chcemy zabrać na pokład samolotu. Linie lotnicze mają indywidualnie ustalone limity. Sprawdzamy te najpopularniejsze i odpowiadamy, jakie wymiary ma bagaż podręczny.

Jakie wymiary ma bagaż podręczny? Wizz Air

Bagaż podręczny (mały) w Wizz Air musi zmieścić się pod fotelem przed pasażerem. To oznacza, że może być to torba na laptopa, mały plecak, lub torebka. Pasażer WIZZ Air może zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego

Jakie wymiary ma bagaż podręczny w Wizz Air? Dozwolone jest zabranie ze sobą bagażu, którego wymiary wynoszą 40x30x20 cm. Co ważne dla pasażerów tej węgierskiej linii, podane wymiary nie obejmują uchwytów oraz kółek bagażu. To nie zmienia jednak faktu, że kółka mogą zwiększać wymiary bagażu maksymalnie o 5 cm.

Reklama

Podręczna walizka na kółkach (duży bagaż podręczny w Wizz Air) o wymiarach 55x40x23 wiąże się z opłatą. 

Jakie wymiary ma bagaż podręczny? Ryanair

Bagaż podręczny w Ryanair to szereg różnych opcji bagażu dopasowanych do potrzeb podróżnych. Podobnie jak w Wizz Air, na pokład bezpłatnie można zabrać plecak, torebkę lub torbę. Jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny w Ryanair? Jego wielkość to maksymalnie 40x25x20 cm

Podobnie jak w przypadku Wizz Air - także w Ryanair można za dodatkową opłatą wnieść na pokład samolotu tzw. duży bagaż podręczny. Taka walizka może mieć wymiar 55x40x20 cm.

Jakie wymiary ma bagaż podręczny? LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT definiują wymiary bagażu podręcznego w zależności od lotów po Polsce, Europie oraz na Bliski Wschód. Bagaż podręczny powinien zmieścić się na górnej półce na pokładzie lub pod poprzedzającym fotelem. Wybierając LOT Economy Class, przysługuje nam jeden taki bagaż

Jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny w LOT? Jego rozmiar nie może przekraczać 55 cm wysokości, 40 cm szerokości i 23 cm głębokości. Przekroczenie tych limitów oznacza dopłatę za bagaż

LOT, w ramach ceny biletu, pozwala zabrać ze sobą jako bagaż podręczny jedną z poniższych rzeczy:

  • torebkę damską/męską lub niewielki plecak lub nerkę/saszetkę (wymiary 40x35x12 cm, max 2kg);
  • laptopa;
  • parasol;
  • mały aparat fotograficzny lub lornetkę. 

Oprócz jednego z wymienionych przedmiotów podróżującym z dziećmi przysługuje składany wózek lub spacerówka oraz pokarm dla dziecka. Z kolei osobie z niepełnosprawnościami wózek inwalidzki. Ten zostanie załadowany do bagażnika przed wejściem na pokład i zwrócony pasażerowi po wylądowaniu. Wlicza się w to także kule lub inny sprzęt medyczny do użytku osobistego.

EasyJet wymiary bagażu podręcznego

Brytyjskie linie lotnicze pozwalają zabrać bagaż podręczny o wymiarach 45x36x20 cm. Co ważne, ten musi mieścić się w stelażu mierzącym wymiar bagażu i pod siedzeniem przed pasażerem. 

Oczywiście każdy większy bagaż podręczny w EasyJet i dodatkowe sztuki zostaną umieszczone w luku bagażowym. To dodatkowa opłata za bagaż płatny na lotnisku.

Jakie wymiary ma bagaż podręczny? Lufthansa

Niemiecki narodowy przewoźnik lotniczy pozwala na zabranie na pokład jeden sztuki bagażu podręcznego. Co to oznacza w praktyce? To chociażby walizka na kółkach, kompaktowy, składany wózek dziecięcy lub składana torba ubraniowa. Jakie wymiary ma bagaż podręczny? Lufthansa dopuszcza zabranie bagażu podręcznego maks. 55x40x23 cm.

CZYTAJ TAKŻE: To najbardziej przereklamowane miejsca na świecie. Czy spędzenie tu urlopu może rozczarować?

Jakie wymiary może mieć składana torba ubraniowa? Lufthansa przewiduje możliwość zabrania ze sobą składanych toreb na odzież, o maksymalnych wymiarach 57x54x15 cm. W przypadku podróży w Klasie Biznes lub Pierwszej można zabrać dwie sztuki bagażu.

Bagaż podręczny w Air France

Jeżeli chodzi o bagaż podręczny w Air France, przewoźnik zaleca, by w miarę możliwości wybierać miękki plecak zamiast sztywnej walizki. Łatwiej będzie go dopasować do wymogów. Jakie wymiary ma bagaż podręczny w Air France? Francuskie linie pozwalają zabrać na pokład bagaż o wymiarach 55x35x25 cm.

Ile bagażu podręcznego można zabrać na pokład? W Air France liczba walizek, którą można ze sobą zabrać, uzależniona jest od klasy lub taryfy, w której podróżujesz.

Bagaż podręczny w KLM

Holenderskie linie w klasie Economy pozwalają zabrać jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x35x25 cm. To z uwzględnieniem uchwytów i kółek. KLM pozwala zabrać na pokład jedno akcesorium. Czyli na przykład torebkę, aktówkę lub laptop o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm.

Jakie wymiary powinien mieć bagaż podręczny klasie Premium Comfort? Dozwolone są dwie sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55x35x25 cm, z uwzględnieniem uchwytów i kółek. Oprócz tego jedno akcesorium o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm. Identyczne zasady obowiązują w klasie Business.

British Airways bagaż podręczny. Jakie wymiary?

British Airways umożliwia zabrania na pokład dwie sztuki bagażu podręcznego. O jakich wymiarach? Dozwolone jest wzięcie jednej walizki kabinowej o maksymalnych wymiarach 56x45x25 cm. Oprócz tego można mieć przy sobie jak w przypadku linii KLM, jedną torbę podręczną o maksymalnych wymiarach 40x30x15 cm.

Ile może ważyć mała walizka w samolocie?

Odpowiadając filozoficznie "to zależy". Każdy przewoźnik indywidualnie ustala limity, jednak niekwestionowanym liderem jest British Airways. Ile może ważyć mała walizka w samolocie, jeżeli wybieramy przewoźnika z wysp? W British Airways limit wagi wynosi aż 23 kg i to zarówno w przypadku walizki kabinowej, jak i dodatkowej torby podręcznej.

Ile może ważyć mała walizka w samolocie? Limity linii wynoszą:

  • Wizz Air: maksymalnie 10 kg;
  • Ryanair: maksymalnie 10 kg;
  • LOT: do 8 kg (Economy Class) oraz 2 x 9 kg (Business Class);
  • EasyJet: maksymalnie 15 kg;
  • Air France: maksymalnie 12 kg;
  • KLM: maksymalnie 12 kg.

Najmniejsze wagowo bagaże podręczne można zabrać ze sobą do linii lotniczych Bliskiego Wschodu. Limity dla Emirates i Qatar wynoszą maksymalnie 7 kg.

Jak zmierzyć bagaż podręczny?

Jeżeli nie mamy pod ręką metra, możemy skorzystać z aplikacji. Specjalnie do tego stworzone proszą o zeskanowanie podłogi, co pomaga w kalibracji pomiarów. Później należy skierować aparat na swój bagaż i zeskanować go od góry, żeby zarejestrować jego wielkość. Aplikacja sprawdzi, czy bagaż przejdzie odprawę

Dla tradycjonalistów oraz tych uzdolnionych manualnie pozostaje zabawa z metrówką. Jak zmierzyć bagaż podręczny? Podane wartości na przykład w EasyJet 40x30x15 cm to odpowiednio wysokość/szerokość/głębokość. Warto jednak pamiętać o tym i sprawdzać, czy rączka i kółka liczą się w wymiarach bagażu podręcznego

CZYTAJ TAKŻE:

Czy overbooking jest legalny? Linie mogą nie wpuścić pasażera do samolotu

Kiedy kupić najtańszy bilet lotniczy? Koniecznie zacznij urlop w środę

Samoloty tych linii lotniczych nie spóźniają się. Polski LOT punktualny?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy