Reklama

Tak uchronisz się przed impotencją

Jaki styl życia powoduje, że jesteśmy zagrożeni impotencją? Możesz się ustrzec problemów zmieniając swoje przyzwyczajenia.

Jak wysokie jest ryzyko, że mężczyznę może dotknąć impotencja? Grupa dziennikarzy z gazety Daily Mail opracowali badania, z których wynika, że początki impotencji zaczynają się w 85 procentach przez zły styl życia.

Winne przede wszystkim jest złe odżywianie i brak ruchu. Częściej na impotencję cierpią mężczyźni, którzy objadają się fast-foodami i siedzą całymi dniami przed telewizorem. Kolejną przyczyną jest stres związany z pracą, własną niemocą i niemożności zaspokojenia partnerki. Tym samym mężczyźni sami się nakręcają.

Reklama

Przyczyn oczywiście jest wiele, ale najważniejszą jest styl życia mężczyzn. Badania zaburzeń erekcji brały pod uwagę informacje o stanie zdrowia badanego, problemach z krążeniem, wydolność, a także styl życia i pracy i nawyki żywieniowe, czy sposób spędzania wolnego czasu i nałogi.

Naukowcy szacują, że około 50 procent mężczyzn w wieku od 41 do 70 lat cierpi na impotencję. Powyższe badania mówią też, że cały czas rośnie liczba dwudziesto- i trzydziestolatków skarżących się na problemy z potencją.

Z przeprowadzonych badań naukowcy wyciągnęli bardzo konkretne wnioski. Na przykład mężczyzna w wieku 50 lat, cierpiący na wysokie ciśnienie krwi ma 14 procent szans na doświadczenie zaburzeń erekcji. Jest to aż o połowę wyższy wynik niż u mężczyzny w tym samym wieku, który nie pali i nie pa problemów z nadciśnieniem.

Niepalący, ale mający nadciśnienie czterdziestolatek ma jedynie 8 procent większą szansę na impotencję niż jego palący rówieśnicy.

Za to mężczyźni, którzy cierpią na cukrzycę, mają dolegliwości sercowe i palą osiem razy częściej cierpią na impotencję niż ich zdrowi rówieśnicy.

Wśród młodych mężczyzn dwudziesto- i trzydziestolatków główną przyczyną impotencji jest stres. Zwłaszcza ten związany z pracą.

Na szczęście w większości przypadków impotencja jest uleczalna i przy pomocy specjalisty seksuologa, czy też psychologa można bardzo szybko pozbyć się problemu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impotencja | choroby serca | seks | seks i związki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama