mObywatel z nową funkcją. Zapewni lepsze bezpieczeństwo

mObywatel otrzymał aktualizację, a wraz z nią pojawia się nowy moduł. Jest nim Bezpiecznie w sieci, co pozwala na raportowanie incydentów związanych z oszustwami i nie tylko. W ten sposób można zgłosić niepokojące wiadomości czy podejrzane strony. Następnie zajmą się nimi specjaliści.

Ministerstwo Cyfryzacji nie próżnuje, choć trwają wakacje i przygotowało dla platformy mObywatel nową funkcję. Jest nią moduł Bezpiecznie w sieci, nad którym prace rozpoczęto już jakiś czas temu i znajdował się on na liście nowości, które wkrótce mają trafić do aplikacji. Tak też się stało wraz z ostatnią aktualizacją oprogramowania.

Do czego służy funkcja Bezpiecznie w sieci z aplikacji mObywatel?

Bezpiecznie w sieci to funkcja, która związana jest z bezpieczeństwem. W ten sposób użytkownicy aplikacji mObywatel mogą szybko i wygodnie zgłosić incydent, którym następnie zajmą się specjaliści. Służy do tego nowy moduł, który znajduje się na pulpicie platformy. Jak z niego skorzystać?

Reklama
  1. Uruchamiamy aplikację mObywatel i udajemy się do usługi Bezpiecznie w sieci.
  2. Wybieramy opcję Zgłoś incydent.
  3. W nowym oknie wskazujemy typ zgłoszenia. Do wyboru są podejrzane strony, złośliwe wiadomości SMS czy e-mail, oszustwa i inne.
  4. Następnie wypełniamy pola związane ze szczegółami zgłoszenia, które następnie należy wysłać.

mObywatel z powiadomieniami o zagrożeniach

Przy okazji wdrożenia modułu Bezpiecznie w sieci, mObywatel zyskał dodatkową funkcję. Są to nowe powiadomienia o zagrożeniach, które obecnie występują w internecie. Można je aktywować w sekcji z dodaną usługą. To pozwoli na otrzymywanie informacji o aktualnych przekrętach cyberprzestępców i zapewni lepszą ochronę.

mObywatel niedawno otrzymał nowe dokumenty w postaci legitymacji dla kolejnych grup osób. Ponadto w aplikacji uruchomiono wnioski elektroniczne na bon energetyczny. W tym roku czeka nas znacznie więcej nowości. Obecnie trwają prace nad następującymi modułami:

  • moduł mStłuczka
  • Dokumenty lokalne (karty seniora, mieszkańca) dla Jednostek Samorządu Terytorialnego, które podpisały porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji
  • Rozwój ePłatności
  • Sekcja Twoje sprawy, gdzie będzie można podejrzeć statusy wniosków (o dowód, paszport i inne) składane przez obywatela
  • Legitymacja osób niepełnosprawnych
  • Podpisywanie dokumentów profilem zaufanym i e-dowodem
  • e-Doręczenia
  • Wniosek o dowód osobisty (własny i dziecka)
  • Czatbot, czyli wirtualny asystent

Będą one sukcesywnie wprowadzane do platformy w ciągu najbliższych miesięcy. W planach jest więcej funkcji, ale w ich przypadku czas oczekiwania będzie dłuższy.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy