Intensywnie ćwiczysz - masz ładniejszą sylwetkę i brzydszą twarz

- Patrząc na czyjąś twarz można wiele powiedzieć o jego stylu życia i stanie zdrowia - podkreśla dermatolog, dr Tabi Leslie. Okazuje się, że twarz zdradza nie tylko oznaki zmęczenia, złej diety, ale również... przetrenowania.

Jak wskazują naukowcy nie tylko złe nawyki odbijają się naszej twarzy. Nadmiar ćwiczeń może również negatywnie wpływać na nasz wygląd. Dr Aamer Khan zwraca uwagę na zapadnięte policzki biegaczy i rowerzystów.

Jak tłumaczy dr Aamer Khan, podczas bardzo intensywnego wysiłku następuje znacząca utrata tkanki tłuszczowej, co prowadzi do znacznego uwydatnienia kości, skóra traci elastyczność, a zmarszczki się pogłębiają. Twarz bardzo szybko zdradza przetrenowanie.

- Jeśli biegasz intensywnie, prawdopodobnie masz doskonalą kondycję, smukłą sylwetkę, jednak wraz z utratą tkanki tłuszczowej, policzki zaczynają się zapadać, a twarz zaczyna być wychudzona - zauważa dr Khan.

Reklama

Aby temu zapobiec, specjalistka radzi, aby urozmaicać swój zestaw ćwiczeń o trening siłowy czy jogę.

Z treningami jest jak z jedzeniem - co za dużo to niezdrowo. Warto też pamiętać o tym, że przetrenowanie niesie też szereg innych negatywnych skutków.

Przewlekłe wyczerpanie organizmu objawiające się poprzez wzmożone pocenie się, drżenie kończyn i podwyższone tętno - zarówno w czasie treningów, jak i poza nimi - może zakończyć się leczeniem szpitalnym.

W razie pojawienia się takich objawów należy ograniczyć treningi i wpleść w nie ćwiczenia rozluźniające. Trzeba też zapewnić organizmowi znacznie więcej czasu na regenerację.


INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: trening | joga | sport | bieganie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy