Chiny planują wysłać kobietę w kosmos

Chiny planują wysłać w przestrzeń kosmiczną pierwszą kobietę o azjatyckich korzeniach. Świadczy o tym fakt, że do zespołu trenującego przez najbliższą chińską misją kosmiczną dołączyły przedstawicielki płci pięknej.

Na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku troje astronautów zostanie wyniesionych na orbitę okołoziemską za pośrednictwem rakiety Shenzhou IX. Ich misją będzie manualne dołączenie kolejnego modułu do fragmentu Tiangong-1, która już okrąża naszą planetę.

Grupa astronautów, zawierająca nieokreśloną ilość kobiet, już przygotowuje się do niełatwej misji. Spośród wszystkich odbywających trening przed lotem w kosmos osób wybrana zostanie najlepsza trójka, która będzie mogła dosłownie dołożyć swoją cegiełkę w rozwój Chińskiej Republiki Ludowej w kosmosie. Po podłączeniu wynoszonego w przestrzeń modułu stacji kosmicznej, astronauci na jej pokładzie przeprowadzą kilka eksperymentów.

Pierwszy moduł chińskiej stacji kosmicznej - Tiangong-1 został umieszczony na orbicie okołoziemskiej 29 września ubiegłego roku. Do 2020 roku cała konstrukcja ma być gotowa, a grupa astronautów cały czas stacjonować na jej pokładzie. Warto przypomnieć, że pierwszego człowieka w przestrzeń kosmiczną Chiny wysłały w 2003 roku, ale do tej pory nie było tam żadnej, pochodzącej z tego kraju, kobiety.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kosmos | Chiny | astronauta | Tiangong

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy