Lot z widokiem na zaćmienie Słońca. Delta Airlines z jedyną taką ofertą

Już 8 kwietnia będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca. Z tego powodu wielu ludzi wybiera się do Ameryki Północnej, by móc cieszyć oczy tym widowiskiem, które będzie widoczne z terenów USA, Kanady i Meksyku. Delta Airlines wychodzi o krok dalej, proponując specjalny lot po ścieżce totalności podczas zaćmienia Słońca.

Całkowite zaćmienie Słońca jest bardzo fascynującym zjawiskiem. Warto wiedzieć, gdzie i kiedy można je zaobserwować.
Całkowite zaćmienie Słońca jest bardzo fascynującym zjawiskiem. Warto wiedzieć, gdzie i kiedy można je zaobserwować.123RF/PICSEL123RF/PICSEL

Delta Airlines z niezwykłą ofertą

Lot z Austin do Detroit w wykonaniu Delta Airlines zaplanowany jest na 8 kwietnia zgodnie ze ścieżką totalności. Wtedy też mieszkańcy Ameryki Północnej będą mogli cieszyć się widokiem całkowitego zaćmienia Słońca. Co jest niezwykle rzadką okazją do tego, by doświadczyć tego w swoim życiu.

Specjalna trasa lotu będzie przebiegała idealnie po linii totalności, dzięki czemu pasażerowie znajdą się w samym sercu nadchodzącego zaćmienia. Lot Delta nr 1218 z Austin w Teksasie do Detroit w stanie Michigan zapewni intensywny i jedyny w swoim rodzaju widok z kilku kilometrów nad ziemią. Jeżeli kiedykolwiek chciałeś doświadczyć zaćmienia Słońca z wysokości, Delta Airlines jest ci to w stanie zapewnić.

Delta Airlines specjalnie wykorzysta Airbusa A220. Ten konkretny model posiada wyjątkowo duże okna, dzięki czemu pasażerowie będą mieli zapewniony wyśmienity widok na zaćmienie. Samolot wystartuje z bezpiecznym zapasem czasowym, by pasażerowie nie przegapili ani minuty zaćmienia.

Ten lot jest wynikiem znaczącej współpracy i stanowi przykład ścisłej pracy zespołowej, z której znana jest Delta — od wyboru samolotu z większymi oknami po określenie dokładnego czasu odlotu z Austin oraz wrażeń przy bramce i w powietrzu. Dzięki zespołom w całej firmie pomysł oglądania całkowitego zaćmienia z powietrza stanie się dla naszych klientów rzeczywistością.
Powiedział Eric Beck, Dyrektor Zarządzający ds. Planowania Sieci Krajowej. Delta News.

Dla osób, które nie zdążyły zakupić biletu na ten wyjątkowy lot, jest jeszcze nadzieja na zobaczenie chociaż części widowiska z wysokości. Inne dostępne tego samego dnia loty Delta również będą doskonałą okazją do oglądania zaćmienia, jednak już nie w tak idealnych warunkach, jak główny lot. Wszystkie informacje znajdziemy na oficjalnej stronie Delta.  

Całkowite zaćmienie Słońca

Zaćmienie Słońca to zjawisko polegające na zasłonięciu tarczy słonecznej przez Księżyc, który jednocześnie znajduje się w prostej linii z Ziemią. Takie ułożenie sprawia, że z perspektywy naszej planety cała tarcza słoneczna zostaje zasłonięta. 8 kwietnia 2024 roku będzie miało miejsce najbardziej spektakularne zaćmienie, czyli całkowite. W momencie kulminacji dzień staje się ciemny niczym noc, a Słońce znika z widoku nawet na kilka minut.

Niestety nadchodzące zaćmienie nie będzie widoczne z terenu Polski, ale pozostają nam jeszcze transmisje w internecie. Tym rzadkim widokiem swoje oczy będą mogli nacieszyć mieszkańcy USA, Kanady i Meksyku.  Jeżeli zaś znajdujemy się w gronie tych szczęściarzy, którzy wybierają się specjalnie do Ameryki Północnej, by obejrzeć zaćmienie, warto pamiętać o zasadach bezpiecznej obserwacji tego zjawiska. Bezpośrednie patrzenie na Słońce nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ możemy uszkodzić sobie wzrok.

Dlatego warto nabyć specjalne okulary do oglądania zaćmienia. Jeżeli zaś chcemy uzyskać jeszcze lepszy widok, możemy zaopatrzyć się w lunety czy teleskopy z filtrami słonecznymi.  

Jedynym momentem, kiedy możemy spoglądać na słońce podczas zaćmienia bez zabezpieczeń, to gdy Księżyc przesłoni całą tarczę słoneczną. Jak podaje NASA, niebo ma być całkowicie ciemne przez około 4 minuty podczas przejścia naszego naturalnego satelity między Słońcem a Ziemią.

***

Bądź na bieżąco i zostań jednym z 90 tys. obserwujących nasz fanpage - polub Geekweek na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

***

Nastolatek z Polski nagrodzony przez NASA za zdjęcie Wilczego KsiężycaPolsat News
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas