Najbardziej spektakularne lotniska. Widoki przy lądowaniu zapierają dech

Podróżowanie samolotami daje nam niesamowite widoki. Oferują je również wybrane lotniska na świecie. Część z nich wyróżnia się krajobrazem, którego próżno szukać w innych miejscach. Wybraliśmy najciekawsze lotniska, które przed lądowaniem oferują bardzo spektakularne widoki.

  • Które lotniska na świecie oferują najbardziej spektakularne widoki z okiem samolotów? Te miejsca z pewnością warto odwiedzić. 
  • Lądowanie i start samolotu zapewnią pasażerom niesamowite wrażenia.

Lotnisko Santos Dumont w Rio de Janeiro (Brazylia)

Rio de Janeiro ma trzy lotniska samolotowe. Połączenia międzynarodowe obsługiwane są przez port Galeão. Jednak warto zwrócić własne oczy na Santos Dumont, który jest najmniejszym lotniskiem w drugim co do wielkości mieście Brazylii. Obsługuje ono loty krajowe i znajduje się w centrum Rio de Janeiro oraz zatoce Guanabara. Piękne widoki w trakcie lądowania są tutaj gwarantowane. Podziwiać można m.in. okoliczne góry pokryte zielenią. Najlepiej usiąść po prawej stronie.

Reklama

Port lotniczy SFO w San Francisco (USA)

Kolejny port lotniczy, który zagwarantuje niesamowite widoki, to lotnisko SFO w San Francisco. Świetne wrażenia oferowane są tutaj podczas startów samolotów. Znajdując się w odpowiednim miejscu można m.in. podziwiać sławny most Golden Bridge czy ocean oraz zatokę z drugiej strony. Najlepiej skorzystać z miejsc po lewej stronie.

Lotnisko Heathrow w Londynie (Wielka Brytania)

Port lotniczy Heathrow w Londynie również oferuje niesamowite widoki. Podczas lądowania samolotów można m.in. podziwiać Tamizę wraz ze znajdującymi się na niej mostami. Przy okazji uda się zobaczyć Pałac Buckingham oraz otaczające go parki królewskie. Natomiast przed lądowaniem przed oczami pojawia się stadion Wembley. Lecąc do Londynu najlepiej usiąść w samolocie po lewej stronie.

Port lotniczy w Nicei (Francja)

Lotnisko w Nicei, podobnie jak Santos Dumont w Rio de Janeiro, jest zbudowane na wodzie. Pas startowy znajduje się na zrekultywowanym terenie. Lądując samolotem w tym miejscu również można zapewnić sobie niesamowite widoki. W tym na Lazurowe Wybrzeże (po lewej stronie) czy morze (po prawej). Podczas startu warto zająć miejsce po lewej stronie samolotu. W ten sposób będzie można m.in. podziwiać Monako.

Lotnisko w Sao Paulo (Brazylia)

São Paulo to największe miasto na świecie, którego mieszkańcy mówią po portugalsku. To wielka metropolia z ponad 12 mln ludzi, której ogrom można podziwiać z samolotu w trakcie lądowania na brazylijskim lotnisku. Świetne efekty są tutaj widoczne przede wszystkim nocą, choć i za dnia również miasto robi niesamowite wrażenie. W tym przypadku można usiąść po dowolnej stronie, bo świetne widoki gwarantowane są z obu części samolotów.

Port lotniczy w Santiago (Chile)

Santiago będące stolicą Chile również ma lotnisko, której przed wylądowaniem zapewni z pokładu samolotu niesamowite widoki. Można nie tylko podziwiać z powietrza miasto, ale również rozległe pasma górskie And. To ogromny łańcuch wzniesień, który rozciąga się przez kilka państw Ameryki Południowej. Widok na części znajdujące się w Chile jest naprawdę zjawiskowy.

Lotnisko w Kapsztadzie (RPA)

Kapsztad na południu Afryki to miasto otoczone pięknymi widokami. Można je podziwiać w trakcie lotów samolotów zarówno przed wylądowaniem, jak i podczas startów. Podróżujący mogą oglądać panoramę miasta oraz pobliskie szczyty. Ponadto miejscowość jest otoczona dwoma oceanami - Atlantykiem oraz Indykiem. Spektakularne widoki są tutaj gwarantowane. Najlepiej usiąść po prawej stronie.

Międzynarodowy Port Lotniczy Marco Polo w Wenecji (Włochy)

Wenecja to miejscowość we Włoszech, które ma port lotniczy położony zaledwie kilka kilometrów od miasta. Dzięki temu w trakcie podróży samolotem można podziwiać urokliwą panoramę tego miejsca. Tuż przed lądowaniem na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Marco Polo uda się zobaczyć wyspy Burano i Torcello. Najlepiej usiąść po prawej stronie.

Międzynarodowe Lotnisko Velana na Malediwach

Malediwy to częsty cel podróży wakacyjnych. Lecąc na wyspy można spodziewać spektakularnego podejścia samolotu na Międzynarodowym Lotnisku Velana niedaleko Malé na wyspie Hulhulé. W trakcie lądowania można podziwiać uroczy krajobraz Oceanu Indyjskiego. Samo lotnisko wygląda dziś inaczej niż w momencie budowania, co miało miejsce w latach 60. ubiegłego wieku. W tym przypadku wybór miejsca po prawej czy lewej stronie zagwarantuje świetne widoki.

Port lotniczy w Queenstown (Nowa Zelandia)

Queenstown jest miastem z portem lotniczym, do którego być może zawitacie w trakcie podróży do Nowej Zelandii. Miejsce to jest bardzo urokliwe i oferuje naprawdę niesamowite widoki, w tym na Alpy Południowe. Pod warunkiem, że dopiszą warunki pogodowe, bo z tym bywa tu różnie. Najlepiej zająć w samolocie miejsce po lewej stronie, choć i z prawej można będzie zobaczyć całkiem sporo.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy