OLX

Wtorek, 16 stycznia 2024 (10:40) Aktualizacja Środa, 6 marca 2024 (16:12)
OLX to popularna platforma ogłoszeniowa online, działająca w wielu krajach na całym świecie. Umożliwia użytkownikom kupowanie, sprzedawanie i wymienianie różnego rodzaju towarów i usług, od rzeczy używanych, takich jak ubrania, meble i elektronika, po nieruchomości, pojazdy i oferty pracy.
OLX - najważniejsze informacje
OLX. /Anna Golaszewska /East News

OLX - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    2006

  • Kraj założenia:

    Holandia

OLX działa na zasadzie lokalnych rynków, umożliwiając użytkownikom przeszukiwanie ofert w ich bezpośrednim otoczeniu. Platforma jest znana z prostego interfejsu użytkownika  i łatwości w nawigacji.
 
Założony w 2006 roku przez Fabrice'a Grindę i Aleca Oxenforda, szybko stał się jednym z wiodących globalnych serwisów ogłoszeniowych online. OLX rozszerzał swoją obecność, integrując lokalne serwisy ogłoszeniowe pod swoją marką, co znacząco przyczyniło się do globalnego wzrostu i popularności.
 
W Polsce OLX zastąpił w 2014 popularną platformę ogłoszeniową Tablica.pl. Ten ruch był częścią szerszej strategii OLX Group, która polegała na ujednolicaniu różnych lokalnych serwisów ogłoszeniowych pod marką OLX, aby zwiększyć ich globalną rozpoznawalność i ułatwić skalowanie usług. OLX Polska szybko stał się jednym z najpopularniejszych miejsc do publikowania ogłoszeń w kraju, oferując szeroki zakres kategorii, od sprzedaży przedmiotów codziennego użytku, przez nieruchomości, aż po oferty pracy.

Temat OLX znajdziesz również w serwisie:

OLX - Wiadomości