Apple Intelligence, czyli AI w wydaniu nadgryzionego jabłka

Apple Intelligence to pakiet funkcji AI, które gigant z Cupertino zaprezentował w trakcie konferencji WWDC24. Firma dostrzegła potencjał w sztucznej inteligencji i w trakcie wydarzenia poświęciła tym rozwiązaniom sporo czasu. Zestaw Apple Intelligence ma wnieść codzienne użytkowanie sprzętów z logo nadgryzionego jabłka na nowym poziom.

Za nami konferencja WWDC24, gdzie zaprezentowano nowe systemy operacyjne iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia oraz wiele więcej. W trakcie wydarzenia firma poświęciła też sporo czasu sztucznej inteligencji i zaprezentowała pakiet funkcji AI o nazwie Apple Intelligence. Co to takiego?

Apple Intelligence to cały pakiet funkcji AI

Apple Intelligence to cały zestaw funkcji opartych na sztucznej inteligencji, który ma umożliwić użytkownikom sprzętów z logo nadgryzionego jabłka (niestety tylko wybranym) korzystanie z urządzeń na nowy sposób.

Reklama

Firma twierdzi, że daje to zupełnie nowe możliwości w zakresie usprawniania pisania i efektywniejszej komunikacji. Dostępne będą opcje z zakresu redagowania czy streszczania tekstu. Funkcje zostaną zintegrowane w aplikacjach Poczta, Notatki, Pages i innych deweloperów.

W ramach Apple Intelligence pojawią się też nowe opcje na wyrażanie siebie. Stanie się to możliwe dzięki Image Playground, czyli tworzeniu obrazów na podstawie słów kluczowych. Następnie mamy Genmoji, czyli sposobność kreowania własnych emoji czy nowe opcje z zakresu edycji fotografii w aplikacji Zdjęcia, które również bazują na sztucznej inteligencji.

Gdzie Siri nie może, tam pojawi się ChatGPT

Apple udoskonaliło również asystentkę Siri, która zyska nowe i bardziej naturalne głosy oraz nowe funkcje. Jednak firma zdaje sobie sprawę, że jej rozwiązania w pewnych sferach nie są w stanie konkurować z innymi dostępnymi na rynku. Dlatego zapowiedziano integrację z ChatGPT.

Apple w trakcie WWDC24 zapowiedziało, że systemy operacyjne zapewnią za darmo integrację z ChatGPT opartym na modelu GPT-4o. Współpraca nawiązana z OpenAI zapewni dodatkowe funkcje z zakresu analizy obrazów czy dokumentów. Rozwiązanie ma być udostępnione później w tym roku.

Apple Intelligence dla wybranych

Wiemy, że Apple Intelligence zostanie udostępnione do testów latem tego roku i wprowadzone wraz z aktualizacjami iOS 18, iPadOS 18 oraz macOS Sequoia. Niestety z pakietu AI skorzystają tylko właściciele nowszych sprzętów.

Apple Intelligence będzie dostępne na iPadach i Macach z czipami M1 oraz nowszymi. Natomiast w przypadku iPhone'ów wymagane będą modele 15 Pro i 15 Pro Max z układami A17 Pro. Właściciele pozostałych telefonów z iOS tego rozwiązania nie otrzymają.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | WWDC24 | iOS 18 | iPadOS 18
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy