LOT poleci zimą na słoneczną wyspę. Polacy ją uwielbiają
Oprac.: Tomasz Wróblewski
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nową trasę do siatki. Samoloty polecą do portu lotnicza Reina Sofía na Teneryfie (TFS). Inauguracyjny lot na Wyspy Kanaryjskie odbędzie się 27 listopada, a połączenia będą realizowane trzy razy w tygodniu aż do końca sezonu zimowego.
Połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT na słonecznej trasie z Warszawy na Teneryfę będą realizowane w obie strony trzy razy w tygodniu - w środy, piątki i niedziele.
W kierunku Wysp Kanaryjskich przewoźnik wyleci z Warszawy o godzinie 7:50. Powrót z Teneryfy do Warszawy planowany jest na godzinę 13:55 (czasu lokalnego). Połączenie będzie trwało 6 godzin i będzie realizowane Boeingiem 737 MAX 8.
Teneryfa jest kolejnym kierunkiem w siatce połączeń narodowego przewoźnika, będącym częścią strategii na lata 2024-2028.
Wyspa Wiecznej Wiosny. Co zobaczyć na Teneryfie?
Leżąca w archipelagu Wysp Kanaryjskich Teneryfa jest wizytówką tego regionu. Dzięki klimatowi często jest nazywana Wyspą Wiecznej Wiosny. Południową część Teneryfy cechuje duże nasłonecznienie, piaszczyste plaże oraz skaliste i urwiste brzegi. Z kolei na północy są urokliwe zatoki i tropikalna roślinność.
Teneryfa to znakomita propozycja dla podróżnych poszukujących wypoczynku pełnego słońca w sezonie jesienno-zimowym
Odwiedzając Teneryfę niewątpliwie warto wybrać się do Parku Narodowego Teide. To jeden z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Europie. Jego główną atrakcją jest wulkan Pico del Teide (3718 metrów n.p.m.), który nazywany jest dachem Hiszpanii.
Swoje miejsce na ziemi znalazła na Teneryfie wyjątkowa flora i fauna, a 58 spośród ponad 150 występujących tu gatunków roślin, zobaczyć można jedynie na Wyspach Kanaryjskich. Ze względu na swoje położenie geograficzne i przejrzystość nieba Teneryfa, ze swoim wulkanicznym szczytem, jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do obserwowania gwiazd.
Teneryfa oferuje również wiele fascynujących zabytków, które przyciągają miłośników historii i architektury z całego świata. San Cristóbal de La Laguna to jedyne nieotoczone murem miasto kolonialne, które przez wzgląd na praktycznie niezmienione rozmieszczenie budynków z XV wieku, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer między innymi zabytkami, jak np. zabudowa starego miasta, warto zakończyć wchodząc do "Guachinche" - tradycyjnego lokalu, serwującego potrawy typowe dla tutejszej kuchni, będącej połączeniem regionalnych smaków z awangardowym sznytem.