Ile kosztuje Amazon Prime Video w Polsce? Cena i pakiety w 2024

Amazon Prime Video to uruchomiona w 2006 roku amerykańska platforma streamingowa, która stała się popularna również w Polsce. W ofercie serwisu znajduje się szeroki wachlarz interesujących, światowych produkcji filmów, seriali, ale też gier i darmowych dostaw produktów. Poniżej przyjrzymy się ile kosztuje Amazon Prime na miesiąc i na rok, jak zrezygnować z subskrypcji Amazon Prime, czy co obejrzeć na Amazon Prime.

Ile kosztuje Amazon Prime Video na miesiąc i rok?

Obecnie miesięczna subskrypcja za Amazon Prime Video w Polsce wynosi 10,99 zł. Oznacza to, że roczna opłata subskrypcyjna powinna kosztować 131,88 zł, jednak platforma oferuje swoim klientom specjalną ofertę promocyjną. Za cały rok z góry usługa kosztuje 49 zł.  

Amazon Prime dla niezdecydowanych klientów oferuje możliwość skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego. Aby móc z niego skorzystać, wystarczy odwiedzić stronę internetową, następnie znaleźć przycisk “Rozpocznij swój darmowy 30-dniowy okres próbny". 

Reklama

Potencjalny klient nie zostanie obciążony żadną opłatą za próbny miesiąc z Amazon Prime Video. Aby go uruchomić należy jednak dodać aktualną metodę płatności do swojego konta. Kiedy okres próbny zakończy się, serwis pobierze z karty klienta kwotę zależną od tego, na jaki plan się on zdecydował (miesięczny albo roczny). Subskrybent może zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie trwania pakietu.

Jak wykupić Amazon Prime Video i zapłacić abonament?

Jak dołączyć i korzystać z Amazon Prime Video? W pierwszej kolejności osoba, która zainteresowana jest ofertą serwisu Amazon Prime musi wybrać abonament (na miesiąc, albo na rok) i opłacić go. Na stronie akceptowane są karty kredytowe, karty debetowe i BLIK.

Zgodnie z zasadami serwisu Amazon Prime Video, na jednym koncie można mieć sześć profili użytkowników. W tym samym czasie z serwisu mogą korzystać trzy osoby. 

Każdy profil w Amazon Prime Video ma własne rekomendacje filmowe i serialowe, historię oglądania i tworzenie listy odtwarzań. Oznacza to, że użytkownik, który udostępnia swoje konto swoim bliskim zapewni każdemu własne spersonalizowane konto.

Należy jednak pamiętać, iż udostępnianie swojego konta, osobom spoza własnego gospodarstwa domowego jest naruszeniem ogólnych zasad usługi Amazon Prime Video.

Jak zrezygnować i anulować subskrypcję Amazon Prime Video?

Subskrybent może zrezygnować z Amazon Prime Video w dowolnym momencie trwania pakietu.  Wystarczy wejść na stronę platformy i znaleźć przycisk "Zarządzaj moim Prime" (Zarządzaj moim Prime -> logowanie do konta -> Sekcja “Twoje konto" -> zakończ subskrypcję). Należy jednak pamiętać, że Amazon Prime nie zwróci pieniędzy za miesiące, w których subskrypcja klienta była aktywna, natomiast po anulowaniu subskrypcji dalsze płatności nie zostaną już pobierane, a dostęp do treści zostanie zablokowany. 

Co warto obejrzeć na Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video oferuje bogatą ofertę zarówno filmów, jak i seriali, które pozytywnie przyjęte zostały przez krytyków i widzów na całym świecie.

Wśród seriali popularnych w serwisie Amazon Prime Video w 2024 roku na uwagę zasługują: 

 • "The Boys"
 • "Fallout"
 • "Farma Clarksona" 
 • "Człowiek z wysokiego zamku"
 • "Good Omens"
 • "LOL. Kto się śmieje ostatni"

W serwisie popularne są również filmy dokumentalne: 

 • "Kuba" o piłkarzu Jakubie Błaszczykowskim
 • "Lewandowski nieznany" o polskim napastniku
 • "I am Celine Dion" o chorobie kanadyjskiej piosenkarki

W 2024 roku warto obejrzeć także filmy: 

 • melodramat “Na samą myśl o Tobie", w reżyserii Michaela Showaltera, z głównymi rolami: Anne Hathaway i Nicholas Galitzine,
 • thriller “Road House", w reżyserii Douga Limana, z głównymi rolami: Jake Gyllenhaal i Billy Magnussen,
 • thriller “Przymierze", w reżyserii Guya Ritchiego, z głównymi rolami: Jake Gyllenhaal i Alexander Ludwig,
 • dramat “Saltburn", w reżyserii Emeralda Fennella, z głównymi rolami: Jacob Elordi i Barry Keoghan,
 • film akcji “Samarytanin", w reżyserii Juliusa Avery, z głównymi rolami: Sylvester Stallone i Javon Walton,
 • dramat “Amerykańska fikcja", w reżyserii Corda Jeffersona, z głównymi rolami: Jeffrey Wright i Sterling K. Brown,
 • dramat “Dźwięk metalu", w reżyserii Dariusa Mardery, z głównymi rolami: Riz Ahmed i Olivia Cooke,
 • thriller “Wszystkie stare noże", w reżyserii Janusa Metza, z głównymi rolami: Chris Pine i Thandie Newton,
 • dramat “Air", w reżyserii Bena Afflecka, z głównymi rolami: Matt Damon i Jason Bateman,
 • dramat “The Marvelous Mrs. Maisel", w reżyserii Amy Sherman-Palladino, z głównymi rolami: Rachel Brosnahan.

Powyższe tytuły są wyłącznie przykładami popularnych produkcji Amazon Prime. Platforma w swoich zasobach posiada tysiące innych tytułów.

Amazon Prime stanowi kompleksową usługę, umożliwiającą nie tylko szybką dostawę produktów, ale i zapewniającą dostęp do interesujących treści filmowych i serialowych na Amazon Prime Video. Koszt subskrypcji jest konkurencyjny w porównaniu do innych popularnych serwisów tego typu. Użytkownicy mogą natomiast cieszyć się bogatą biblioteką popularnych tytułów.

Ponadto Amazon Prime jest doskonałym miejscem dla osób, które szukają nowych doświadczeń filmowych i chcą równocześnie skorzystać z wielu innych korzyści, jakie oferuje platforma. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Amazon Prime Video | Prime Video
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy