Piekło zamarzło. Kolejna aplikacja Apple trafi na Androida

Apple TV to kolejna aplikacja giganta z Cupertino, która w niedługim czasie powinna trafić na Androida. Firma obecnie szuka deweloperów, którzy zajmą się projektem. W ten sposób użytkownicy sprzętów z oprogramowaniem Google uzyskają m.in. dostęp do platformy streamingowej Apple TV+, co obecnie muszą robić przez przeglądarkę.

Apple ogólnie unika Androida i wiele z aplikacji dostępnych na iPhone'y nie ma własnych wersji na smartfony z oprogramowaniem Google, choć są pewne wyjątki. Wkrótce dołączy do nich kolejny software i tym razem będzie to Apple TV.

Reklama

Aplikacja Apple TV trafi na Androida

Rąbka tajemnicy na temat własnych planów firma ujawniła na stronie poświęconej rekrutacji. Gigant z Cupertino szuka pracowników, którzy dołączą do zespołu odpowiedzianego za aplikację Apple TV. Poszukiwani są inżynierowie oprogramowania na Androida. Tak więc wszystko jest jasne.

Firma chce wprowadzić aplikację Apple TV na telefony z Androidem. To oznacza, że użytkownicy sprzętów z oprogramowaniem Google uzyskują w ten sposób również dostęp do usługi streamingowej TV+. Obecnie mogą to robić poprzez przeglądarkę internetową, co nie jest zbyt wygodne lub też na telewizorach z platformą Android TV.

Aplikacja Apple TV jest dostępna na urządzeniach z logo nadgryzionego jabłka od kilku lat. Z czasem trafiła również na Windows oraz wybrane telewizory, w tym Samsunga z platformą Tizen. Na Androidzie jeszcze jej nie ma, ale wiele wskazuje na to, że w niedługim czasie ulegnie to zmianie, co z pewnością cieszy.

Apple ma mało aplikacji na Androida

Najbardziej znaną aplikacją giganta z Cupertino na telefony z Androidem jest Apple Music, które udostępniono kilka lat temu. Firma w sklepie Google Play jest jednak niemal nieobecna. Poza wspomnianą Muzyką, ma tam również kilka narzędzi i są to Przenieś do iOS, które służy do migracji danych na iPhone'y czy Wykrywacz śledzenia do odnajdywania lokalizatorów znajdujących się w pobliżu.

Na razie nie wiadomo, kiedy aplikacja Apple TV trafi na telefony z Androidem. Dobrym momentem na zapowiedź takiego oprogramowania będzie z pewnością konferencja WWDC24, która zostanie poprzedzona keynote zaplanowanym na 10 czerwca. Tego dnia gigant ujawni wiele nowych informacji związanych z przyszłością własnego software, w tym nowe wersje systemów operacyjnych dla iPhone'ów, iPadów, komputerów Mac i nie tylko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android | Apple | Apple TV 4K | aplikacje mobilne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy