Revolut

Środa, 22 listopada 2023 (13:22) Aktualizacja Poniedziałek, 5 lutego 2024 (16:25)
Revolut to globalna platforma finansowa, która oferuje szeroki zakres usług bankowych i finansowych za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Umożliwia użytkownikom prowadzenie wielowalutowych kont, wymianę walut bez ukrytych opłat, realizację międzynarodowych przelewów pieniężnych, inwestycję w kryptowaluty oraz akcje. Została założona w 2015 roku w Wielkiej Brytanii, szybko zdobywając popularność dzięki niskim opłatom i łatwości użytkowania. To obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji finansowych w Polsce.
Revolut - najważniejsze informacje
Revolut to aplikacja finansowa i bank. /materiały prasowe

Revolut - najważniejsze informacje

  • Rok założenia:

    2015

  • Kraj założenia:

    Wielka Brytania

Co to jest Revolut? 

Revolut został założony w 2015 roku, przez Rosjanina Nikołaja Storonskiego i Ukraińca Włada Jacenko.
 
W grudniu 2018 roku Revolut dostał zgodę na prowadzenie działalności bankowej w Europie, co umożliwiło mu na oferowanie swoich usług w krajach Unii Europejskiej. Po Brexicie firma otrzymała licencję od litewskiego banku. Sukces Revoluta i liczba klientów sprawiły, że obecnie ma nadzór Europejskiego Banku Centralnego. 

Revolut jest pełnoprawnym bankiem, co oznacza, że oferuje gwarancję na środki klientów na poziomie do 100 tys. EUR, co zgodne jest z europejskim systemem gwarancji depozytów. Ponadto przedsiębiorstwo może również udzielać pożyczek. 

Jak działa Revolut?

Wiosną 2017 roku Revolut wprowadził na rynek swoją aplikację mobilną, która umożliwia klientom przeprowadzanie transakcji między innymi w złotówkach. Ponadto aplikacja pozwala jej użytkownikom na założenie konta bankowego, które powiązane będzie z kartą płatniczą. Dzięki aplikacji mobilnej korzystać można również z bezpłatnych usług przelewów krajowych i międzynarodowych, a także bez dodatkowych opłat i prowizji, dokonywać płatności za granicą.
 
Przedsiębiorstwo osiągnęło dużo większy sukces niż zakładali sami twórcy. Już w pierwszej połowie 2018 roku Revolut posiadał 1,7 mln użytkowników, korzystających z aplikacji. Natomiast w 2019 roku statystyki wykazały, iż liczba ta wzrosła do 4 mln. Na koniec 2022 roku miał 25 mln klientów.
 
Polska była pierwszym krajem na świecie, w którym Revolut rozpoczął świadczenie usług z lokalnymi kartami płatniczymi, numerami kont bankowych oraz z działem obsługi klienta. Ponadto nasz kraj jest dla tego przedsiębiorstwa drugim najszybciej rozwijającym się rynkiem w Europie oraz trzecim, co do liczby użytkowników.
 
Revolut oferuje karty prepaid, takie jak: MasterCard i VISA. 

Dostępny jest za darmo w planie Standard oraz odpłatnie w planach taryfowych Plus, Premium, Metal i Ultra, które oferują dodatkowe usługi. 

Revolut - Wiadomości