eSIM i internet w telefonie za granicą. Revolut z nową usługą

Revolut w swojej aplikacji jako pierwszy z banków cyfrowych z Europejskiego Obszaru Gospodarczego zaoferował swoim klientom cyfrowe karty eSIM. Pozwalają one na korzystanie z przesyłu danych w 108 krajach i unikanie niespodziewanych opłat w roamingu. Od 25 marca każdy z polskich klientów będzie mógł zainstalować kartę eSIM i doładować ją w aplikacji Revolut.

Internet w telefonie za granicą. Tani roaming tylko w UE

Z europejskiego banku Revolut korzysta obecnie ponad 40 mln klientów na całym świecie, w tym 3 mln Polaków. Firma - jako pierwsza w Polsce - zaoferowała klientom przesył danych i cyfrowe karty eSIM w roamingu. Nowa usługa pod nazwą Revolut eSIM umożliwia klientom aktywację mobilnego pakietu przesyłu danych za granicą i korzystanie z łączności bez niespodziewanych opłat za roaming.

eSIM zalicza się do najnowszej oferty produktów i usług Revolut, które są związane z podróżowaniem. Wśród nich znajdziemy m.in.: wymianę walut, opcję wyszukiwania i rezerwowania hoteli, prywatnych domów i apartamentów na wynajem, wycieczek i atrakcji w podróży, dostęp do saloników lotniskowych, a także globalne ubezpieczenie w planach Premium, Metal i Ultra.

Reklama

Każdy z klientów planu Revolut Ultra otrzyma unikalny dostęp do przesyłu 3GB danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie. Pozostali klienci w Polsce będą mieli możliwość skorzystania z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo, jeśli zainstalują eSIM przed 1 maja 2024.

Z nowej usługi można korzystać w 108 krajach. Jednak koszty korzystania z mobilnego przesyłu danych za granicą są zróżnicowane w zależności od kraju, jednak są niższe niż w przypadku tradycyjnych operatorów (Global Explorer 1 GB - 35 zł). 

W T-Mobile 1 GB internetu do wykorzystania w UE to koszt wynoszący 40 zł. Jeśli wybierzmy pakiet świat, cena rośnie i wynosi 600 zł za 1 GB ważny przez 14 dni. W Orange za 1 GB ważny przez 24 godziny zapłacimy 15 zł, a koszt Pakietu Romanigowego GO - 10 GB ważne przez 15 dni - wynosi 79 zł.

W wielu miejscach poza Unią Europejską, takich jak Wielka Brytania po Brexicie, użytkownicy mogą napotkać na dodatkowe opłaty za roaming. Taka karta może się też przydać, gdy jedziemy na wakacje do Turcji, Egiptu, Albanii czy Czarnogóry.

Revolut z kartą eSIM i internetem

Cyfrowe karty eSIM od Revolut pozwolą uniknąć niespodziewanych opłat za roaming podczas zagranicznych wyjazdów. Od 25 marca 2024 roku użytkownicy Revolut w Polsce mogą cieszyć się możliwością instalacji cyfrowej karty eSIM bezpośrednio w aplikacji. Można jej używać równolegle z fizyczną kartą SIM. Ta innowacyjna funkcja pozwala na łatwe doładowanie pakietów danych i przełączanie się między operatorami, zapewniając pełną kontrolę nad wydatkami.

Każdy z klientów, korzystający z usług Revolut w Polsce i posiadający telefon z funkcję eSIM, będą mieli dostęp do cyfrowej karty eSIM. Po instalacji klienci będą można doładować ją w dowolnym momencie pakietami przesyłu danych za granicą, bez konieczności użycia fizycznej karty SIM. Podczas połączenia się z Internetem przez eSIM klienci będą mogli korzystać z aplikacji Revolut bez korzystania z limitu transferu danych. Warto jednak pamiętać, że eSIM nie obejmuje połączeń głosowych oraz SMS-ów, a jedynie internet mobilny.

Co ważne, jeśli klienci Revolut znajdą się poza zasięgiem przesyłu danych swoich operatorów komórkowych, to nadal będą mieć możliwość otwarcia aplikacji Revolut i korzystania ze wszystkich jej usług oraz funkcji, czyli np. doładowania karty eSIM pakietem przesyłu danych.

Revolut nawiązał współpracę z globalną siecią 1GLOBAL, która została założona w 2022 roku, co pozwoli firmie na poszerzenie własnej infrastruktury technologicznej. 1GLOBAL działa w ponad 160 krajach na całym świecie, zapewniając szybką i bezpieczną łączność sieci mobilnej. Hakan Koç, założyciel i CEO w 1GLOBAL, potwierdził, że technologia eSIM jest zintegrowana z aplikacją Revolut i może być zainstalowana na każdym telefonie wspierającym funkcjonalność eSIM w niecałą minutę.

eSIM w Revolut – jak korzystać?

Karty eSIM są zgodne z większością smartfonów 4G/5G z systemem operacyjnym Apple i Android. Można zainstalować je bez konieczności pobierania dodatkowej aplikacji lub użycia fizycznej karty SIM. Usługa jest dostępna dla wszystkich klientów, którzy pobiorą aplikację Revolut w wersji 10.14 lub nowszej.

Cena za 1 GB mobilnego przesyłu danych w ponad 100 krajach, w których dostępna jest usługa, zaczynają się od 1 EUR. Usługa obejmuje wiele różnych planów - 1 GB, 3 GB, 5 GB, 10 GB i 20 GB. Najmniejszy plan jest ważny 7 dni, a pozostałe przez 30 dni. Klienci będą mieli również możliwość wykupienia pakietów regionalnych, który obejmuje kilka krajów lub globalnych, który obejmuje wszystkie wspierane kraje (np. 108 krajów - 3 GB - 95 zł) . W USA paczka 1 GB kosztuje 20 zł, a największa 20 GB to koszt 165 zł. W Chile jest  zdecydowanie taniej - 1 GB kosztuje 5 zł, a 20 GB - 65 zł.

Klienci, którzy podróżują z Revolut, mogą liczyć na wsparcie od pierwszego do ostatniego dnia podróży. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie i rezerwowania miejsca pobytu dzięki usłudze Noclegi. Oferuje także dostęp do ponad 1000 saloników lotniskowych oraz do ochrony ubezpieczeniowej w razie potrzeby udzielenia pomocy medycznej lub dentystycznej w ramach planów Premium, Metal i Ultra.

Po dodarciu na miejsce klienci mają możliwość rezerwacji lokalnych wycieczek, biletów i aktywności, wykorzystując funkcję Atrakcje. Ponadto mogą również płacić miejscową walutą, ponieważ aplikacja zapewnia konkurencyjne kursy wymiany. Aplikacja oferuje przechowywanie 36 walut.

Nie tylko Revolut. Usługę eSIM kupisz w innych aplikacjach

Usługi eSIM od Yesim, Airalo i WizzAir oferują wygodne i kosztowo efektywne rozwiązania dla podróżujących. Dzięki nim użytkownicy mogą cieszyć się dostępem do internetu w wielu krajach, bez obaw o wysokie opłaty roamingowe. Każda z tych usług ma swoje unikalne cechy i plany cenowe, które mogą być atrakcyjne dla różnych potrzeb użytkowników.

Yesim: globalne rozwiązanie eSIM

Yesim to usługa eSIM, która oferuje przedpłacone plany danych dla podróżnych. Umożliwia ona korzystanie z internetu w wielu krajach bez dodatkowych opłat roamingowych. Cena za 1 GB zaczyna się od $1.43. Użytkownicy mają możliwość wyboru elastycznego planu lokalnego i globlanego. Dodatkowo Yesim zapewnia wsparcie klienta 7 dni w tygodniu i oferuje szybkie połączenia 4G/5G na

Airalo: łatwa instalacja i konfiguracja

Airalo to kolejna usługa eSIM, która oferuje łatwą instalację i konfigurację karty eSIM na urządzeniach z systemem Android i iOS. Użytkownicy mogą skanować kod QR lub wprowadzać dane ręcznie, aby aktywować usługę. Airalo zapewnia dostęp do internetu w wielu krajach, tym samym eliminując potrzebę fizycznej wymiany karty SIM.

WizzAir: eSIM dla podróżujących

WizzAir oferuje usługę eSIM, która pozwala na korzystanie z danych mobilnych w ponad 150 krajach. Usługa jest dostępna dla wszystkich odblokowanych iPhoneów od modelu XS wzwyż oraz większości nowych modeli Android. WizzAir umożliwia zakup eSIM jednorazowo, a użytkownicy mogą korzystać z transmisji danych z ponad 245 sieci komórkowych bez konieczności zmiany fizycznej karty SIM. Cyfrową kartę eSIM od WizzAit można doładowywać i wykorzystać ją ponownie do 12 miesięcy po ostatnim użyciu.

Eskimo - eSIM na dwa lata

Użytkownicy mogą przesyłać dane do kogokolwiek, w dowolnym miejscu, używając tylko numeru telefonu. Eskimo oferuje najdłuższy okres ważności w branży - pełne 2 lata. Użytkownicy mogą wykorzystać wykupiony plan danych roamingowych na wiele podróży lub przyszłe wyjazdy. Aby skorzystać z usługi eSIM od Eskimo, użytkownicy muszą pobrać aplikację i zeskanować kod QR, aby zainstalować eSIM na swoim urządzeniu. Po aktywacji można doładować kartę eSIM w dowolnym momencie, korzystając z pakietów danych dostępnych w aplikacji.

Przeczytaj również:

Jak telefoniczni oszuści chcieli mnie wrobić na kredyt w banku

Recenzja realme 12 Pro+. Dobry aparat, średni procesor

15 min, trzy strzały i trzy czołgi. Ukraińcy w gazie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Revolut | eSIM | tańszy roaming w UE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy