Reklama

8 oznak na to, że jesteś pantoflarzem!

Zrobienie prania nie odbierze ci męskości. Bycie popychadłem już tak /123RF/PICSEL

Reklama

Prawda stara jak świat: kobiety lubią pewnych siebie, odważnych facetów. Nie lubią niezdecydowanych, zgaszonych mięciuchów. Chociaż to one często robią z mężczyzny pantofla. Możesz nie zdawać sobie nawet sprawy z tego, że nim jesteś.

Niektórym przedstawicielom płci brzydkiej wydaje się, że bycie facetem to to samo, co bycie agresywnym, niewrażliwym chamem, traktującym kobiety jak przedmioty.

Z drugiej strony panuje przekonanie, że jak mężczyzna potrafi okazać uczucia, sprząta w domu czy nie je mięsa, staje się samcem beta.

Zła wiadomość: jesteście w błędzie, panowie. Jakie są więc symptomy tego, że wlazłeś pod pantofel?

1. Spełniasz każdą jej zachciankę

Nie chodzi o spełnianie próśb swojej drugiej połówki czy dotrzymywanie obietnic jej złożonych. To akurat cechuje prawdziwie męskich facetów. Problem zaczyna się, gdy wymyka się to spod kontroli i nie potrafisz powiedzieć "nie", nawet jeśli trzeba.

Reklama

Jako przykład układ, którego panowie przeważnie nie dostrzegają. On: macho pełniący w związku rolę "ojca". Ona: bezbronna myszka potrzebująca opieki. Z tym, że ona wykorzystuje jego poczucie dominacji i sprytnie nim manipuluje. Owija sobie tatuśka wokół palca, a on nawet nie jest tego świadom.

2. Nie lubisz wracać do domu

Czujesz się źle, kiedy masz wrócić z pracy albo ze spotkania z kolegami. Wiesz, że od progu czekają cię problemy, pretensje i jadowite słowa. Przypominasz sobie, że o czymś zapomniałeś i myślisz tylko o karze, jaka cię spotka. Cóż, pozwoliłeś na to, aby tak było.

3. Kiwasz głową w smutnym "tak"

Nie lubisz wyrażać swojej opinii, bo wiesz, że to i tak nie ma sensu. Nawet dłuższa wymiana argumentów kończy się tym, że dla świętego spokoju się godzisz. Potem już nawet nie wchodzisz w dyskusję.

4. Ona podejmuje decyzje

Przeważnie wygląda to tak, że ona mówi, ty słuchasz. Ale i w tym przypadku możesz paść ofiarą manipulacji: myślisz, że rządzisz, ale i tak za każdym razem robicie tak, jak ona chce.

5. Znęca się nad tobą

Nikt nie mówi tu o przemocy fizycznej. Wszystkim dookoła opowiada, jaki jesteś beznadziejny i nic nie potrafisz. Uważa, że facet to taka mała fajtłapa, która tylko psuje. W domu dajesz sobie wmawiać to samo.

6. Zawsze musisz uważać na swoje słowa

Rozmowa z nią jest jak spacer po polu minowym albo taniec na linie. Jeden nieuważny krok i problem gotowy. A ty starasz się tylko go nie wywołać.

7. Kłamiesz

Boisz się mówić prawdę. Boisz się, że spotka cię kara - foch albo kłótnia.

8. Czujesz się dobrze tylko bez niej

Bawisz się tylko, kiedy jesteś z kumplami, a jej nie ma w pobliżu. Czekasz na chwile, kiedy możesz od niej odpocząć. Narzekasz na "babę", że nie pozwala ci tego, że czepia się o tamto, że jej nic jej się nie podoba. Nie marudź za jej plecami, tylko zmień to.


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy