Reklama

Związek? Tylko z tym, kto dba o środowisko

Prawie połowa badanych w wieku od 18 do 29 lat nie chce spotykać się z osobami, które nie dbają o środowisko /123RF/PICSEL

Reklama

Świadome gospodarowanie odpadami i troska o środowisko może zaprocentować nie tylko lepszą kondycją matki Ziemi. Dla wielu osób przed trzydziestką mało co stanowi tak dużą przeszkodę w spotykaniu się z kimś jak podejście do recyklingu

Można się spierać w nieskończoność na temat tego, czy w obliczu potężnego przemysłu, produkującego szalone ilości zanieczyszczeń, jeden człowiek może zrobić różnicę, jeśli chodzi o stan środowiska. Zapewne dyskusja taka mogłaby trwać aż do ostatniego dnia: naszego albo naszej planety.

Niemniej to, jak zachowujemy się teraz względem odpadów, może rzutować na nasze życie towarzyskie. Badania przeprowadzone przez amerykańską firmę Cluttr na próbie 1,5 tys. Amerykanów wykazały, że prawie połowa ankietowanych (konkretnie 47 proc.) w wieku od 18 do 29 lat nie chce angażować się emocjonalnie w związek z kimś, kto świadomie zaniedbuje segregację odpadów. 45 proc. nie chciałaby mieć nic wspólnego z kimś, kto zużywa zbyt duże ilości plastiku.

Reklama

Nie chodzi tylko o wrzucanie butelki z tworzywa sztucznego do odpowiedniego kontenera. Ponad połowa badanych stwierdziła, że nie mogłaby nawiązać dłuższej relacji z osobami zaprzeczającymi temu, że działalność człowieka może szkodzić środowisku lub wątpiących w sens przetwarzania śmieci. 

67 proc. ankietowanych uznało zmiany klimatu i degradację środowiska jako poważne zagrożenie, a 71 proc. stwierdziło, że w tej chwili stan Ziemi jest ważniejszy nawet od ekonomicznych aspektów działalności państw.

Jakby mało było awersji do randkowania z denialsami, 69 proc. badanych przyznało, że bojkotuje marki, które nie dbają o "zieloną politykę" i nie zwracają uwagi na dobro środowiska.

Z drugiej jednak strony badania wykazały delikatną hipokryzję ankietowanych. Podczas gdy uznają troskę o środowisko za tak ważną rzecz, 60 proc. z nich przyznało się do tego, że nie ma całkowitej pewności, na czym polega ekologiczne gospodarowanie śmieciami, 44 proc. nie wie, gdzie bądź w jaki sposób pozbyć się sprzętów elektronicznych, a 36 proc. nie wie, czy rzeczy, które posiadają nadają się do przetwarzania.

Rozmawiaj, flirtuj i zawieraj nowe znajomości bez wychodzenia z domu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy