Smartwatch

Wtorek, 21 listopada 2023 (13:24) Aktualizacja Środa, 6 grudnia 2023 (16:07)
Smartwatch, czyli inteligentny zegarek, to przenośne urządzenie elektroniczne noszone na nadgarstku, które oferuje funkcje wykraczające poza tradycyjne wskazywanie czasu. Jest on zazwyczaj sparowany ze smartfonem. Umożliwia odbieranie powiadomień, śledzenie aktywności fizycznej, monitorowanie zdrowia, a nawet obsługę połączeń i wiadomości. Dzięki wbudowanym sensorom i aplikacjom, smartwatche stają się coraz bardziej zaawansowanymi narzędziami wspierającymi codzienne życie oraz zdrowie użytkowników.
Smartwatch - najważniejsze informacje
Smartwatch to obowiązkowe wyposażenie każdego sportowca. /123RF/PICSEL /123RF/PICSEL

Smartwatch - najważniejsze informacje

Co to jest smartwatch?

Smartwatch to inteligentny zegarek oparty na zaawansowanym systemie operacyjnym, który ze zwykłym modelem analogowym łączy wyłącznie design. Nosi się go na nadgarstku, jest wyposażony w procesor, pamięć operacyjną oraz płytę główną i pamięć masową, ma też wyświetlacz OLED lub LCD.

To właśnie na nim wyświetlane są wszystkie dane, w tym godzina, data oraz inne aplikacje, zarówno wbudowane i preinstalowane, jak i te dodane przez użytkownika.

Smartwatch to gadżet, który przypomina zminiaturyzowany smartfon. Ma podobne funkcje, choć jest obsługiwany w zupełnie inny sposób – głównie za pomocą gestów lub ruchu pokrętła znajdującego się na kopercie (obudowie).

Zegarek, ze względu na niewielkie wymiary, sprawdza się idealnie w sportowych aktywnościach. Może monitorować aktywność, liczyć kalorie i zapisywać trasy (w przypadku urządzeń z nawigacją). Stanowi przede wszystkim świetne uzupełnienie smartfona.

Smartwatch zadbać o zdrowie

Smartwatche mają kilka przydatnych funkcji, w tym monitorowanie pulsu, dzięki któremu można stale obserwować pracę swojego serca. Nowoczesne modele mają także funkcję EKG – elektrokardiogramu, jak i automatycznego połączenia się ze służbami ratunkowymi w razie wykrycia upadku.

Smartwatch to zegarek niezbędny dla każdego sportowca

Smartwatche są doskonałym wyborem dla sportowców. Można za ich pomocą monitorować postępy, sprawdzać dotychczasowe wyniki, jak i analizować sposób chodu czy wreszcie ilość spalonych kalorii. Dane mogą być wyświetlane na wbudowanym ekranie lub na podłączonym smartfonie. Wówczas można zdecydować się na smartbandy – opaski bez zintegrowanego wyświetlacza.

Smartwatch – automatyzacja w zasięgu dłoni

Smartwatchem można sterować większością urządzeń inteligentnych podłączonych do centrali, np. HomeKit w przypadku Apple Watch. W ten sposób da się otwierać bramę czy zamykać rolety okienne, zmieniać natężenie oraz temperaturę barwy światła, a nawet obsługiwać telewizory i systemy audio.

Smartwatch - Wiadomości

Smartwatch - Wideo

  • 6-ekranowy smartwatch Nokii

    Niedziela, 20 października 2013 (03:31)
    Pierwszoplanową rolę w powyższym materiale wideo odgrywa koncepcyjny smartwatch firmy Nokia. Urządzenie składa się jednak nie z jednego, a 6 ekranów – modułów.